Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
412.239
-0.73%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  TBMM eski başkanı Hikmet Çetin de dolandırıldı

  Telefon dolandırıcılarının son kurbanı eski TBMM başkanı Hikmet Çetin oldu.
  • 13.01.2016 - 10:07
  TBMM eski başkanı Hikmet Çetin de dolandırıldı

  TBMM eski başkanı Hikmet Çetin de dolandırıldı #1

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin eski başkanı Hikmet Çetin'i arayan bir dolandırıcı kendisini polis memuru olarak tanıtarak o klasik yalanı söyledi: "Terör örgütü hesabınızı ele geçirmeye çalışıyor, paranızı orada tutmayın, vereceğimiz hesaba parayı yatırın, gönderdiğiniz parayı Merkez Bankası'na yatıracağız."

  50 BİN LİRA VERDİ

  Dolandırıcıya inanan Çetin, özel bir bankanın Ankara şubesinde bulunan 50 bin lirayı, telefon dolandırıcılarının verdiği hesaba gönderdi. Dolandırıcılar, İstanbul Laleli'de bulunan bir banka şubesine gidip parayı çekmek istedi.

  PARAYI PAYLAŞAMAYINCA, ARKADAŞLARINI İHBAR ETTİ

  3 dolandırıcı arasında parayı bölüşme konusunda anlaşmazlık çıktı. Dolandırıcılardan A.A., önce paranın bir miktarını çekti. Payına düşen parayı az bulan dolandırıcı henüz bankada olan arkadaşlarını polise ihbar etti.

  YAKALANDILAR

  A.A., Ankara'da oturan eski milletvekili Hikmet Çetin'i aradıklarını ve hesabındaki parayı kendi hesaplarına havale ettirdiklerini söyledi. Bu ihbar üzerine harekete geçen polis Hikmet Çetin'i arayıp durumdan haberdar etti. Çetin'in hesabına bloke konuldu. Polis, kendini ihbar eden dolandırıcıyı Aksaray Şehit Vedat Ulusoy Polis Merkezi'ne götürdü. İfadesi alınan dolandırıcı A.A., işbirlikçi arkadaşlarının yakalanmasını sağladı.

  2 KİŞİ TUTUKLANDI

  İki arkadaşını teşhis ettikten sonra savcılığa sevk edilen şüphelilerden ikisi Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklandı. A.A. ise serbest bırakıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Hikmet Çetin'in parasının büyük bölümünü geri alacağı öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir