Petrol
113.04
-0.67%
Euro
17.5248
-0.16%
Dolar
16.6746
-0.05%
Altın
974.13
-0.20%
Borsa
249
0.00%
Bitcoin
336.227
-4.12%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  TCDD'nin en yetklili ismi: 15 şehir birbirine bağlanacak

  Türkiye'nin ortasında demir ağlarla halka oluşturuluyor.
  • 29.03.2013 - 15:48
  TCDD'nin en yetklili ismi: 15 şehir birbirine bağlanacak

  TCDD nin en yetklili ismi: 15 şehir birbirine bağlanacak #1

   TCDD Genel Müdürü Süleyman  Karaman, yeni hizmete açılan  Eskişehir-Konya hızlı tren hattını  yerinde görmek için Eskişehir'e geldi.  Karaman, Türkiye'nin ortasında  şehirleri birbirine bağlayan bir üçgen  oluşturduklarını belirterek,  önümüzdeki yıllarda 15 ili hızlı tren ile  birbirine bağlayacaklarını söyledi.

   Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın  geçtiğimiz günlerde açtığı Eskişehir-  Konya hızlı tren hattının işleyişi konusunda Eskişehir'e gelen TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, çalışmaları yerinde inceledi.

  TCDD nin en yetklili ismi: 15 şehir birbirine bağlanacak #2
  (Erdoğan, Eskişehir-Konya hızlı treninde..)

  TÜRKİYE'NİN 15 BÜYÜK VİLAYETİ BİRBİRİNE BAĞLANACAK

  Beraberindeki heyet ile Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir'e ziyaret gerçekleştiren Genel Müdür Karaman, Eskişehir'in demiryolcuların çok yoğun olarak yaşadığı bir kent olduğunu belirterek, kentin demiryolu ulaşımında önemli bir konumda olduğunu söyledi. "Eskişehir'i İstanbul'a bağladığımızda asıl hat İstanbul, Eskişehir, Ankara ve Konya şekline dönüşecek. Daha sonra Bursa, İzmir, Sivas gibi yeni hatlar oluşacak ve Türkiye'nin 15 büyük vilayeti birbirine bağlanmış olacak." diyen Karaman, bu projelerin orta noktasında bulunan Eskişehir'in çok şanslı olduğunu ifade etti.

  ESKİŞEHİR-İSTANBUL BAĞLANTISININ AÇILIŞ TARİHİ

  Beraberindeki heyet ile Eskişehir'in tarihi ve turistik bölgelerini de gezen Karaman, hızlı tren hatlarında büyük bir ilerleme kaydettiklerini söyledi. Eskişehir-Konya yüksek hızlı treninin vatandaşların ilgisiyle hizmete devam ettiğini kaydeden Karaman, "Burada şuan yaptığımız iş hızlı tren açısından bir üçgen oluşturduk. Türkiye'nin ortasında böyle bir halka oluşturduk. Ankara, Eskişehir, Konya hızlı trenlerimiz çalışıyor ve biz de daha sonra inşallah Eskişehir'i İstanbul'a bağlayan hızlı treni de bu yıl sonunda açacağız." dedi.

  Eskişehir'in, Türkiye'nin ortasında bir demiryolu kenti olarak daha da gelişeceğini ifade eden Karaman, Eskişehirlilerden de katkı beklediklerini söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir