Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Tecavüz skandalına berdel çözümü

  Erzurum'da meydana gelen tecavüz skandalı berdel formülüyle çözüldü.
  • 24.09.2012 - 09:46
  Tecavüz skandalına berdel çözümü

  Tecavüz skandalına berdel çözümü #1

  Erzurum'da akrabasının tecavüz ettiği 13 yaşındaki kızın babası, "nikâh kıyılması, 6 hayvan ve tecavüzcünün kız kardeşinin oğluyla evlenmesi" karşılığında zanlıyı affetti.

  Erzurum'da 13 yaşındaki E.D. 15 yaşındaki akrabası Fatih D.'nin tecavüzüne uğradı. İşkenceye de uğrayan küçük kızın önce vahşi hayvan saldırısına uğradığını sanan aile tecavüz olayını öğrenince akrabaları olan Fatih D.'nin evini bastı.

  "BARIŞIRIM, AMA BEDEL İSTERİM"

  Evi taş yağmuruna tutan aile "Tecavüzcüyü bize teslim edin yoksa evi yakarız" diyerek tehditler savurdu. Olaylar büyümeye yüz tutunca köyün ileri gelenleri devreye girdi. "Artık olan olmuş. İş kan davasına dönmesin" diyen 'büyükler' köy meclisini topladı ve korkunç bir anlaşma yapıldı.

  İddiaya göre tecavüze uğrayan E.D.'nin babası Nizamettin D. "Barışırım,  ama bedel isterim" dedi, bu bedel karşılığında kan dökmeyeceği sözünü verdi. O bedel ise Fatih D.'nin babası Şükrü D. ile yapılan sözlü anlaşmada belirlendi.

  "YENİ BİR KIZ İSTERİM"

  Buna göre; 13 yaşındaki E.D. kendisine tecavüz eden 15 yaşındaki Fatih D. ile hemen evlendirilecekti. Ayrıca Şükrü D. başlık parası olarak bir tarla, bir sığır ve 5 de küçükbaş hayvan verecekti. Tüyler ürperten anlaşma bunlarla sınırlı kalmadı. Küçük kızın babası Nizamettin D. "Kızımın namusu gitti. Yeni bir kız isterim" dedi. Bu istek de berdel formülüyle halledildi.

  Buna göre tecavüzcü Fatih D.'nin tıpkı kurban gibi 13 yaşında olan kız kardeşi Şehriban D., E.D.'nin 15 yaşındaki ağabeyi Suat D. ile evlendirilecekti. Tüm bu şartları kabul eden Şükrü D. can korkusundan daha sonra köyü terk etti. Söz verdiği tarlayı, sığırı ve küçükbaş hayvanları bırakan baba Şükrü D. berdel yapacağı kızı Şehriban D.'yi ise yanında götürdü.

  FATİH D. SUÇUNU İTİRAF ETTİ

  Yaşananlar, bir ihbar sonucu jandarmaya intikal etti. Köye gelen jandarma da tecavüz zanlısı Fatih D.'yi yakalayarak mahkemeye sevk etti. Suçunu itiraf eden Fatih D. ifadesinde şunları anlattı: "Koyunları otlatırken E.D. atını almak için benim bulunduğum yere geldi. Ben E.D.'nin ellerini ve ağzını bağlayarak birlikte oldum. Sonra da onu kaçırmak istediğimi söyledim. Gelmeyince bir süre yerde sürükledim ve sonra kaçtım. Dağlarda çobanların yanlarında kaldım."

  Fatih D. "Çocukların Cinsel İstismarı" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın açığa çıkmasıyla evinden alınan E.D. hastaneye kaldırıldı. Bir süre müşahede altında tutulduktan sonra da ailesine iade edildi. (Sabah)

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir