Petrol
93.16
1.48%
Euro
18.3376
-1.13%
Dolar
18.5729
0.01%
Altın
1.02
-0.98%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
376.634
0.37%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Tecavüze rekor ceza

  14 yaşındaki kıza cinsel istismardan tutuklu yargılanan iki kişi, 36'şar yıl hapis cezası aldı
  • 09.06.2012 - 14:58
  Tecavüze rekor ceza

  Tecavüze rekor ceza #1

  Antalya'da 14 yaşındaki kız öğrenciye cinsel istismardan tutuklu yargılanan iki kişi, haklarında açılan iki ayrı davadan 36'şar yıl hapis cezası aldı.

  İzmir'de üniversite öğrencisi E.E.'ye tecavüz eden iki kişinin cezasında iyi halden indirim yapılması ve tahliye edilmesine gelen tepkiler çığ gibi büyürken, 'iyi şeyler de oluyor' dedirten Haber Antalya'dan geldi. Kaş'ta 14 yaşındaki kıza cinsel istismardan tutuklu yargılanan iki kişi, 36'şar yıl hapis cezası aldı.

  HER ŞEY ŞANTAJLA BAŞLADI

  Her şey 2010 Kasım'ında başladı. O sırada 14 yaşında olan lise öğrencisi M.K.'nin, erkek arkadaşı S.Ç. tarafından çıplak fotoğrafları çekildi. S.Ç. ve akrabası E.Ç., bu fotoğrafları yaymak ve ailesine göstermekle tehdit ettikleri genç kıza defalarca cinsel istismarda bulundu. Yaklaşık bir yılı bulan süreçte, S.Ç.'nin iki arkadaşı daha Facebook üzerinden bu şantaj tuzağına dahil oldu. Polise gelen bir ihbarla her şey ortaya çıktı. Kızlarının yanında duran ve destek olan aile, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  HAKİM EN ÜST SINIRDAN CEZA VERDİ

  Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan iki ayrı davada ikisi tutuklu, ikisi tutuksuz 4 kişi yargılandı. Sanıklar hakkında Çocuğun Cinsel İstismarı ve Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma suçlarından dava açıldı. Dava boyunca pişmanlık göstermeyen tutuklu sanıklar hakkında hakim en üst sınırdan ceza verdi. Cinsel istismardan 23'er, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 13'er yıl hapis cezası aldılar.

  Mağdurenin avukatı Ferah Uzun, şüphelilerin dava boyunca savunmalarını genç kızın iffetsiz olması üzerine kurduğunu ve bir kez bile pişmanlık göstermediklerini söylüyor: "Dosya Facebook yazışmaları üzerine kuruluydu. Sanıklar arasındaki mesajların tamamı vardı. Sanıklar sussa, dosya konuşsa dahi yeterdi. Hakim de cesaretli davrandı."

  Tutuksuz yargılanan iki sanık ise beraat etti. Avukat Uzun bu konuda temyize gideceklerini belirtiyor.


  Görüş Bildir