Petrol
79.5
-3.85%
Euro
19.5021
-0.05%
Dolar
18.6312
-0.02%
Altın
1.061
-0.04%
Borsa
5000
0.00%
Bitcoin
321.837
0.03%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Tecavüzle suçlanan sanıktan tuhaf savunma

  'Spermli iç çamaşırını çantasında taşıyordu'
  • 09.03.2012 - 14:25
  Tecavüzle suçlanan sanıktan tuhaf savunma

  Tecavüzle suçlanan sanıktan tuhaf savunma #1

  Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, zorla otomobiline bindirerek kaçırdığı 25 yaşındaki Ö.K.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan aynı yaştaki minibüs şoförü S.E., ilk kez hakim karşısına çıktı.

  "O İÇ ÇAMAŞIRINI ÇANTASINDA TAŞIYORDU"

  Suçlamayı kabul etmeyen S.E., Ö.K.'nın üzerinden alınan sperm örneklerinin kendisine ait olduğunun hatırlatılması üzerine, Ö.K. ile daha önce 2 ay ilişki yaşadıklarını ileri sürerek, "O zaman ilişkiye girdiğimizde giydiği iç çamaşırını çantasında taşıyordu. Rapor için onu vermiş olabilir" dedi.

  Geçen yıl mayıs ayında meydana gelen olayda evli olan S.E., arkadaşı T.K. ile birlikte bir yakınlarının düğününde, daha önceden tanıdığı evli ve 1 çocuk annesi Ö.K. ile karşılaştı. İddiaya göre S.E., arkadaşıyla birlikte genç kadını zorla otomobiline bindirerek kaçırdı. S.E., ilçede ağaçlık bir alana götürdüğü kadına otomobilde tecavüz etti ve dövdü. S.E., daha sonra kadını ilçe merkezinde aracından indirdi. Karakola giden Ö.K.'nın şikayeti üzerine S.E. ve T.K. gözaltına alındı.

  Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan S.E. hakkında, 'Cebir, tehdit ve hile ile kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve nitelikli cinsel saldırı' suçlamasıyla 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. S.E., kendisine yardım ettiği gerekçesiyle yargılanan arkadaşı T.K. ile birlikte bugün Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada Ö.K. yer almadı.

  Sanık S.E. savunmasında, Ö.K. ile daha önce 2 ay boyunca cinsel ilişki yaşadıklarını, evliyken böyle bir şey yaptığı için pişman olduğunu, ancak olay günü ilişkiye girmediklerini ileri sürdü. Ö.K.'nın kendi isteği ile aracına bindiğini söyleyen S.E., "Ben onu evine bırakmak istedim. O sırada kardeşinin bizi takip ettiğini fark ettik. 'Beni bırakma, bana sahip çıkacaksın' dedi. İlçe merkezinde zorla araçtan indirerek kaçtım" dedi.

  Hakimin, olay sonrası Ö.K.'nın üzerinden alınan sperm örneklerinin kendisine ait olduğunun belirlendiğini hatırlatması üzerine sanık S.E., "O gün ilişkiye girmedik. Daha önce ilişkiye girdiğimizde giydiği iç çamaşırını çantasında taşıyordu. Rapor için onu vermiş olabilir" diyerek kendisini savundu.

  Mahkeme, 2 sanığın tutuksuz yargılanmalarının devamına karar verirken, duruşma ertelendi.


  Görüş Bildir