Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Tekirdağ'da mahalleli, evlerini gözetleyen kişiyi arıyor

  Çerkezköy'de, bahçelerine girdiği evleri pencerelerinden gözetleyen kişi, hem polisi hem de mahalleliyi alarma geçirdi.
  • DHA
  • 05.06.2020 - 11:24

  Tekirdağ'da mahalleli, evlerini gözetleyen kişiyi arıyor #1

  Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi Kuzgun Sokak'ta, iddiaya göre kimliği belirsiz bir kişi, gece yarıları pencerelerinden evleri gözetliyor.

  Fark edildiği anda kaçarak kayıplara karışan kimliği belirsiz kişi, güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Vatandaşların şikayetleri üzerine harekete geçen Çerkezköy Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

  Polis ekipleri şüpheliyi tespit ederek yakalamak için çalışma başlatırken, mahallenin gençleri ise ellerindeki soplarla sokak sokak dolaşıp, metruk binaları kontrol ederek şüphelinin izini sürüyor.

  "SINAVA GİRECEĞİM, PSİKOLOJİM BOZULDU"

  Gençlerden Cihat Baltacı, esrarengiz kişinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildiğini belirterek, "Evleri gözetliyor. Geçtiğimiz günlerde, bir ablamıza da tokat atmış. Bir aydır mahallemize dadandı. Polise şikayet ettik ama yakalanamadı. Mahallenin gençleri olarak sabaha kadar sopalarla, evlerin kameralarını izleyerek nöbet tutuyoruz. Üniversite sınavına gireceğim, psikolojimiz bozulduğu için doğru düzgün sınava da hazırlanamıyorum.

  Tekirdağ'da mahalleli gizlice evlerini gözetleyen kişiyi arıyor VİDEO

  Tekirdağ'da mahalleli, evlerini gözetleyen kişiyi arıyor #2

  "MAHALLE, SABAHA KADAR UYUYAMIYOR"

  Tüm mahalle, röntgenci yüzünden sabaha kadar uyuyamıyor, evlerinden çıkamıyor. Annelerimizi, kız kardeşlerimizi evlerde tek başına bırakamıyoruz. Eskiden kapılarımızda anahtar bırakıyorduk. Şimdi ise kapılarda nöbet tutuyoruz." dedi.

  Tekirdağ'da mahalleli, evlerini gözetleyen kişiyi arıyor #3

  "MAHALLEMİZE BEKÇİ GÖNDERSİNLER"

  Nezir Aslantürk de "Mahallemize bir tane bekçi göndersinler. Bir kişinin başına bir şey gelse hesabını kim verecek? Yaşlısı genci sabaha kadar evlerinin önünde nöbet tutuyor. Yetkilileri göreve davet ediyoruz." diye konuştu.

  Tekirdağ'da mahalleli, evlerini gözetleyen kişiyi arıyor #4

  Görüş Bildir