Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.487
-3.72%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Tekirdağ'da vatandaşları korkutan patlamalar

  Malkara ilçesinde, sıcak hava ve klima kullanımı nedeniyle aşırı yüklenmenin yaşandığı elektrik trafosunda patlamalar meydana geldi.
  • İHA
  • 17.08.2015 - 22:07
  Tekirdağ'da vatandaşları korkutan patlamalar

  trafo patlama

  Malkara’da hafta başı kurulan pazara alışverişe gelen vatandaşlar, 23 Nisan Çocuk Parkı yanındaki elektrik trafosunun patlamasıyla büyük bir korku yaşadı. Gündüz vakti patlayan trafo nedeniyle vatandaş, bomba patladığını sanarak telaş içinde pazar yerinden kaçmaya başladı. Trafo yakınlarında satış yapan esnaflar da korkudan tezgahlarını bırakıp kaçtıklarını söylediler. Patlayan trafoda büyük çaplı zarar meydana gelirken, mahalle 6 saat boyunca elektriksiz kaldı. Olay yerine gelen TREDAŞ ekipleri, patlayan trafonun yerine yeni bir trafonun takılacağını bildirdiler.

  “KORKUDAN İŞİ BIRAKIP EVE KAÇTIM”

  Korku dolu anlar yaşadığını anlatan bir esnaf, “Trafoda 6-7 kez patlama meydana geldi. Çok korktuk, insanların etrafa kaçıştığını gördük. Ben de korkudan işi bırakıp eve kaçtım. Neredeyse pazar yeri yanıyordu sanki, büyük korku yaşadık” dedi.

  CANLI BOMBA SANMIŞLAR

  Trafonun yakınlarında tezgah kuran bir başka esnaf ise, “7 defa patlama oldu, tezgahları bırakıp kaçtık. Savaş mı çıktı, canlı bomba mı ne var sandık. Aldık başımızı kaçtık, meğerse ki trafo patlamış” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir