Petrol
109.52
0.38%
Euro
17.6832
-0.81%
Dolar
16.711
-1.03%
Altın
986.48
-0.57%
Borsa
2534
-0.79%
Bitcoin
358.770
-0.97%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Terk ettiği eşi kansere yakalanınca geri döndü

  Samsun’da terk ettiği eşinin kanser olduğunu öğrenen kadın, dayanamayıp ona geri döndü.
  • İHA
  • 09.01.2016 - 10:23
  Terk ettiği eşi kansere yakalanınca geri döndü

  Terk ettiği eşi kansere yakalanınca geri döndü #1

  Dokuz yıllık evli ve iki çocuk sahibi olan 32 yaşındaki Recep ile 29 yaşındaki Fatma Yalçın, ailevi nedenlerle anlaşmazlığı düştü. Fatma Yalçın, evi terk ederek babasının evinde yaşamaya başladı.

  LÖSEMİ TEŞHİSİ KONULDU

  Ayrıldıktan 2 ay sonra bel ağrısı şikayetinden hastaneye başvuran Recep Yalçın’a akut lenfositik lösemi (ALL) teşhisi konuldu. Yalçın, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi altına alındı.

  GERİ DÖNMESİ MORAL OLDU

  Hastanede lösemi tedavisi gören Recep Yalçın’a, evi terk eden eşi dayanamayıp geri döndü. Eşinin kendisine geri dönmesine çok sevindiğini söyleyen Recep Yalçın, eşinin yanında olmasının kendisine çok büyük moral olduğunu söyledi.

  Maddi durumu iyi olmayan Recep Yalçın, hayırseverlerden yardım bekliyor. Evi terk edip bir çocuğunu da alarak kendi ailesinin yanına taşınan Fatma Yalçın ise eşini sevdiği için dayanamayıp eşine geri döndüğünü söyledi.

  “EŞİM GİTTİKTEN İKİ AY SONRA KANSERE YAKALANDIM”

  Yaklaşık 4 aydır hastanede yattığını söyleyen Recep Yalçın, "Eşim gidince kendimi sigaraya vurdum. Yemeden içmeden kesildim. Eşim gittikten iki ay sonra kansere yakalandım. Eşimi aradım, ilk önce inanmadı. Sonra ben hastaneye yatınca buraya geldi ve beni gördü. Ben de eşimi seviyorum. Allah razı olsun başımda duruyor. Onun manevi desteği çok. Bana moral veriyor. Şu an yapılan ilik çalışmaları iyi çıkmadığı söyleniyor. Hastalığım ilerlemiş bir vaziyette. Tekrar kemoterapi almaya başlayacağım. Bu tedaviden sonra artık bundan sonra ne olacağı belli olacak. Şu an ki tedavim riskli bir tedavi. İnşallah hayırlısı olur. Maddi durumum iyi olmadığı için de zorlanıyorum. Babam elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Ama o da bir yere kadar. Duyarlı kişilerden yardım istiyorum” dedi.

  “EŞİM YARIM OLSUN BAŞIMIZDA DURSUN”

  9 yıldır evli olduklarını söyleyen Fatma Yalçın, “İki kızımız var. Eşimin ailesiyle anlaşamıyorduk. Ayrı yaşamaya başladık. Çocuklarımın biri benimle birlikteydi, öteki de babasıylaydı. Daha sonra eşimin kanser olduğunu söylediler, ben inanmadım. Barışmamız için yalan söylediklerini düşündüm. Babam bana ’gitme, gidersen eve almam seni’ dedi. Benim de aklıma çocuklar geldi. Dayanamadım. Hastaneye geldim baktım Recep yatıyor. İlk zamanlar belden aşağısı tutmuyordu. Bu süre zarfında kendisine birçok hastalık çıktı. 3 aydır burada eşimin başındayım. Çocuklarım eşimin ailesiyle kalıyorlar. Evimiz yoktu, eşimin dedesinin evinde kalıyorduk. Evimiz yok. Maddi durumumuz da iyi değil. Hiçbir gelirimiz yok. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz. Kendimizi değil çocuklarımızı düşünüyoruz. Allah korusun eşime bir şey olursa sığınacak kimsem yok. Ne eşimin ailesine ne de kendi aileme gidemem. Zaten benim de ailemin maddi durumu iyi değil. İki çocukla nereye gidersin. Eşim yarım olsun başımızda dursun. Malda mülkte gözüm yok. Sonuna kadar eşimin yanındayım. İnşallah düşündüğüm gibi olmaz çocuklarımızın yanına gideriz" diye konuştu.

  Terk ettiği eşi kansere yakalanınca geri döndü #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir