Euro
10.3212
0.03%
Dolar
8.8174
0%
Altın
496.56
0.07%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
378.059
-3.28%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır

  Sokağa çıkma yasağının kaldırılması sonrası Diyarbakır'da, terör saldırılarının şehirdeki tahribatı ortaya çıktı.
  • Ajanslar
  • 07.09.2015 - 14:43
  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır

  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #1

  Dün valilikçe 09.30'da ilan edilen sokağa çıkma yasağının bugün 06.00'da sona ermesiyle, 2 polisin şehit edildiği, 6 polis memurunun yaralandığı ilçede PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıların boyutu her şeyi gözler önüne serdi.

  TARİHİ CAMİYE ATEŞ AÇILMIŞ

  Teröristlerin Fatihpaşa Mahallesi'ndeki kubbelerinin kurşun ile kaplı olmasından dolayı "Kurşunlu" diye de anılan Diyarbakır'daki ilk Osmanlı eseri olan Kurşunlu Camisi'ne uzun namlulu silahlarla ateş açtığı, açılan ateş sonucu da caminin kapı, duvar ve camlarının zarar gördüğü belirlendi. Teröristlerce Fatihpaşa, Dabanoğlu ve Hasırlı Mahallesi başta olmak üzere ilçedeki bazı mahallelerde ise esnafın iş yerine silahlı saldırıda bulunuldu.

  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #2

  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #3

  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #4

  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #5

  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #6

  İŞ YERLERİ VE EVLER ZARAR GÖRDÜ

  Olaylarda zırhlı polis aracına teröristlerce atılan roketatar isabet etti, bir iş yeri çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. İlçede kurulan barikatların kaldırılması, kazılan hendeklerin kapatılması için operasyon düzenleyen güvenlik güçleri ve teröristler arasında çıkan çatışmalarda bazı evlerde büyük hasar oluştu.Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #7

  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #8

  KONTEYNERLERİN DEVRİLMESİYLE ÇÖPLER SOKAĞA SAÇILDI

  İlçede konteynerlerin devrilmesi ve barikat kurmak için kullanılması nedeniyle çöpler sokaklara saçılırken, ara sokaklarda kazılan hendekler ve kum torbaları ve çöp konteynerlerinden kurulan barikatlar nedeniyle vatandaşlar mağdur oldu. Teröristlerce bazı sokaklarda kazılan hendeklerin arkasına çarşaf ve branda asması dikkat çekti. Sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla ilçede bir çok iş yerleri açılırken, bazı esnafın ise güvenlik endişesiyle dükkanlarını açmadığı görüldü.Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #9

  SALDIRIDAN DOLABA SAKLANARAK KURTULMUŞLAR

  Fatihpaşa Mahallesi'nde yaşayan iki kız kardeşin evi saldırılarda büyük zarar gördü. Yaşadıkları korku dolu anları AA muhabirlerine gözyaşları içinde anlatan ve isminin açıklanmasını istemeyen kardeşler, çatışmaların çok şiddetli olduğunu, korktuklarını söyledi. Yaşlı olduklarından dolayı korkudan dizlerinin tutmadığını anlatan kardeşlerden biri, "Birçok noktadan evimize kurşun isabet ediyordu. Kurşunlardan korunmak için kardeşimle evin koridorunda bulunan dolabın içine saklandık" dedi.

  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #10

  Terör saldırıları sonrası Diyarbakır #11

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir