Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
488.150
0.24%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C
  Teröre inat Bursalılar Ulu Cami'ye akın etti

  Teröre inat Bursalılar Ulu Cami'ye akın etti

  Canlı bomba saldırısına inat Bursalılar, sabah namazında Ulucami'ye akın etti.
  • Ajanslar
  • 28.04.2016 - 08:49

  BURSA

  Bursa Ulucami'de dün akşam saatlerinde meydana gelen, 1 kişinin ölümüne, 13 kişininde yaralanmasına sebep olan patlamanın ardından Ulucami'de ilk namaz kılındı.

  "TERÖRE İNAT BURADAYIZ" MESAJI

  Kılınan sabah namazında cemaat diğer günlere göre oldukça kalabalıktı. 'Teröre inat buradayız' mesajı veren Bursalılar kılınan sabah namazının ardından camiden ayrıldı.

  "KİMSE BURAYA KORKARAK GELMİYOR"

  Konuya ilişkin soruları yanıtlayan Ulucami cemaatinden Emin Aksakal, "Dün ikindi namazının ardından cenaze namazı kılmak için hazırlanıyorduk. O esnada bir patlama oldu. Herkes kaçışmaya başladı. Ama bugün cemaat korkmayarak geldi. Genelde bir buçuk, iki saf cemaat olurdu bugün üç saf olduk" şeklinde konuştu. Yine Ulucami cemaatinden Ali Akpınar, "Kimse buraya korkarak gelmiyor. Kimseyi yıldıramazlar. Herkes rahat bir şeklde hayatına devam ediyor" şeklinde konuştu.

  Teröre inat Bursalılar Ulu Cami'ye akın etti VİDEO

  Teröre inat Bursalılar Ulu Cami ye akın etti #2

  ESNAF KEPENK KAPATMAYACAK

  Tam patlamanın olduğu noktadaki dükkanları hasar gören çarşı esnafı da sabahın ilk ışıklarıyla yaralarını sarmaya başladı. İşe kırılan dükkan camlarını değiştirmekle başlayan esnaflar da 'Teröre inat buradayız' mesajını yineledi. Ulucami çevresınde ve kritik noktalarda polis ekiplerinin nöbeti sürerken olay yeri inceleme ekiplerinin de halen patlama noktasında çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.


  Görüş Bildir