Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
364.176
1.37%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Terörist mermisinden göğsündeki batarya korudu

  Sözleşmeli Piyade Uzman Çavuş Kuşdemir, Hakkari'de teröristlerle girilen çatışmada mucize eseri hayatta kaldı.
  • AA
  • 06.10.2016 - 01:22
  Terörist mermisinden göğsündeki batarya korudu

  Bir hafta önce Şemdinli'nin Beyaztaş kırsalında teröristlerle girilen çatışmada kolundan ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan 27 yaşındaki Kuşdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sıcak çatışma esnasında vurulduğunun farkına sonradan vardığını belirtti.

  Terörist mermisinden göğsündeki batarya korudu #1

  Tanju Kuşdemir, yaklaşık 9 ay önce Sözleşmeli Piyade Uzman Çavuş olarak göreve başladığını ve ilk görev yerinin Hakkari olduğunu söyledi.

  Çatışma bölgesinden helikopterle Hakkari Devlet Hastanesine kaldırıldığını kaydeden Kuşdemir, şöyle konuştu:

  "Çatışma yaklaşık 30 dakika sürdü. Sonra hava kararmaya başladı. Hava kararınca PKK mensupları çatışma bölgesinden çekilmeye başladı. O esnada nerede olduklarını net olarak tespit edemedik. Kendimizi savunmak için üzerimizdeki el bombalarını dere yatağına doğru atmaya devam ediyorduk. Hava tamamen kararınca çekildiler. O sırada yaralandığımı fark eden arkadaşlar beni güvenli bir bölgeye aldılar. Ondan sonra bir şey hatırlamıyorum. Aşırı kan kaybından bayılmışım."

  "ŞARJ CİHAZI HAYATIMI KURTARDI"

  Tanju Kuşdemir, operasyonlara çıktığı günlerde her zaman yanında bulundurduğu harici cep telefonu şarj cihazı sayesinde çatışmadan sağ çıktığını anlatarak, şöyle devam etti:

  "Kurşun çaprazdan geldi. Önce koluma saplanıp sonra göğsüme isabet etti. O esnada ben sadece kolumda hafif bir acı hissettim. Merminin sıyırıp geçtiğini düşündüm. Beni hastaneye kaldırdıklarında tam göğsümde taşıdığım şarj cihazına baktım. Kolumdan geçen mermi tam göğsümdeki cihaza saplanmış. Üzerimdeki mühimmatı çıkardığımda da bir diğer kurşunun sağ tarafımda bulunan yedek şarjöre denk geldiğini gördüm."

  Terörist mermisinden göğsündeki batarya korudu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir