Euro
9.7176
0.01%
Dolar
8.1574
0.1%
Altın
453.2
-0.19%
Borsa
1.376
0.03%
Bitcoin
496.630
-0.20%
Vakıf Katılım
kalan süre
Sahur
04:54
Öğle
06:24
İkindi
13:10
İftar
16:50
Yatsı
19:46

  Teröristlerin annesiz bıraktığı Nursena yardım istiyor

  Teröristlerin attığı ses bombası yüzünden beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Gülsüm Atala, geride gözü yaşlı iki çocuk bıraktı.
  • 22.12.2015 - 11:31
  Teröristlerin annesiz bıraktığı Nursena yardım istiyor

  Teröristlerin annesiz bıraktığı Nursena yardım istiyor #1

  Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi Fatih Caddesi’nde 27 Kasım’da yol kapatan teröristlerin attığı ses bombası bir aileyi parçaladı. Patlamada, iki çocuk annesi Gülsüm Atala, beyin kanaması geçirdi. Olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Atala, 12 gün yoğun bakımda verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Eşini kaybeden Hasan Atala ise geride kalan 2 çocuğuyla birlikte hayata dört elle sarıldı. İnşaat işçiliği yapan ve kirada oturan Atala, yardım bekliyor.

  Teröristlerin annesiz bıraktığı Nursena yardım istiyor #2

  “2 AYDIR KİRA ÖDEYEMİYORUM”

  Eşinin 9 Aralık’ta hayatını kaybettiğine dikkat çeken Hasan Atala, “Çocuklarıma bakıyorum. Valilikten bir yardım bekliyorum. Kız çocuklarıma hem annelik hem de babalık yapıyorum. İşim yok. Yetkililerden yardım bekliyorum. Evim kira ve 2 aydır ödeyemiyorum. Boştayım evde oturuyorum” dedi.

  Teröristlerin annesiz bıraktığı Nursena yardım istiyor #3

  "BABAMA İŞ İSTİYORUM"

  8 yaşındaki Nursena Atala ise babasının kendilerine baktığını ve annesini kaybettiğini ancak yetkililerden babasına iş istediğini talep etti. Atala, "Babam şuan 2 kızına bakıyor. Ona iş istiyorum. Bu olaylarda annemi kaybettik. Ses bombası önümüzde patlayınca korktu ve beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakıma alındı. Annem 12 gün sonra hayatını kaybetti" diye konuştu.

  Teröristlerin annesiz bıraktığı Nursena yardım istiyor #4

  ANNESİNE YAZDIĞI O MEKTUBU İLK KEZ OKUDU

  Minik Atala, annesine yazdığı mektubu da okudu. Atala’nın mektubu şöyle: "Canım annem canım annem. Seni çok seviyorum. İyi ki varsın iyi ki beni doğurdun. Seni çok ama çok seviyorum. Kızın Nursena."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir