Euro
15.1361
-0.62%
Dolar
13.5505
-0.73%
Altın
776.8620
-1.43%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
510.627
0.99%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Teröristlerin 'sera' görünümlü tüneli kapatıldı

  Yüksekova'da üzeri branda ve naylon ile kapatılarak "sera" görüntüsü verilen, yaklaşık 100 metre uzunluğunda tünel ortaya çıkarıldı.
  • AA
  • 18.04.2016 - 12:14
  Teröristlerin 'sera' görünümlü tüneli kapatıldı

  Yüksekova'da kazılan çukurların kapatılması ve oluşturulan barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" sürüyor.

  ÇOK SAYIDA TÜNEL BULUNDU

  Esentepe, Güngör, Orman, Mezarlık, Cumhuriyet, Eski Kışla, Yeni, Yeşildere ve Diz mahallelerinde yürütülen operasyonda güvenlik güçleri, bugüne kadar bölücü terör örgütü mensupları tarafından binalar arasında geçiş sağlamak ve kaçabilmek için kazılan çok sayıda tünel buldu.

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarının kararlılıkla yürüttüğü operasyonlar sırasında belirlenen ve uzunlukları 10 ile 300 metre arasında değişen çoğu tuzaklanmış tüneller, içlerindeki düzenekler etkisiz hale getirildikten sonra kapatıldı.

  Teröristlerin sera görünümlü tüneli kapatıldı #1

  SERA GÖRÜNÜMLÜ TÜNEL

  Güvenlik birimleri, Cumhuriyet Mahallesi'nde yürüttükleri arama tarama faaliyetinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından iki sokak arasındaki geçişi sağlamak amacıyla kazıldığı belirlenen tünel buldu. Üst kısmı branda ve naylon ile kapatılan "sera" görünümlü tünele gerekli tedbirleri aldıktan sonra giren güvenlik güçleri, söz konusu yerin kazıldıktan sonra içine de kum torbaları ile barikatlar kurulduğunu tespit etti. Güvenlik güçleri, uzunluğu yaklaşık 100 metre olan tüneli, incelemenin ardından kapattı.

  Teröristlerin sera görünümlü tüneli kapatıldı #2

  Teröristlerin sera görünümlü tüneli kapatıldı #3


  Görüş Bildir