Petrol
113.93
-0.27%
Euro
16.72
2.94%
Dolar
15.84
1.91%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.220
3.32%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  TİKA'dan Gazze'ye yardım devam ediyor

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından İsrail’in saldırılarıyla zarar gören Gazze halkına yönelik yardımlar devam ediyor.
  • 13.08.2014 - 15:58
  TİKA'dan Gazze'ye yardım devam ediyor

  tika

  İsrail tarafından 6 Temmuz’dan itibaren Gazze’ye sürdürülen kara hava ve deniz saldırıları sebebiyle binlerce insan hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştı. Öte yandan on binlerce insan Gazze içerisinde mülteci pozisyonuna düştü.

  FİLİSTİN HALKININ YARDIMINA İLK KOŞAN KURUM TİKA

  Ramazan ayı ile birlikte başlayan saldırılar üzerinden 40 gün geçtiği halde kalıcı ateşkes henüz sağlanamadı. Dost ve kardeş Filistin halkının gerçekleştirdiği projeler ile her zaman yanında olan TİKA sürmekte olan savaş esnasında da kardeş Filistin halkının yardımına ilk koşan kurum oldu.

  GIDA MALZEMESİ 16 BİN 800 AİLEYE DAĞITILDI

  Gazze’de yerleşik ofisi üzerinden faaliyetlerini sürdüren TİKA geçen süre zarfında 15 bin aileye aylık gıda ihtiyacının karşılanmasını teminen gıda paketi dağıtmış, Ramazan’da başlatılan ve sonrasında bayram akabindeki 10 günü de kapsayacak şekilde toplam 341 bin kişiye günlük sıcak yemek temin etti. Bunun yanında Kudüs’ten temin edilen 20 tırlık gıda malzemesi Gazze’ye nakledilerek 16 bin 800 aileye dağıtıldı. Öte yandan Filistin Enerji Bakanlığının acil yakıt ihtiyacı kapsamında yakıt temin edilerek, Türk Kızılayı’nın temin ettiği ilaçlara ilave olarak acil ilaç ve sarf malzemesi yardımı yapıldı. Gazze Belediyesi başta olmak üzere diğer belediyelerin acil ihtiyaç duyduğu Jeneratör ve benzeri ihtiyaçlar da karşılandı.

  TİKA dan Gazze ye yardım devam ediyor #2

  KONTEYNER KENT KURMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Geçen süre zarfında Gazze’ye ciddi anlamda yardımlar yapan TİKA hazırlanan gıda paketlerinin dağıtımı tamamlanır tamamlanmaz yeni konvoylarla gıda sevkiyatını sürdürecek. Evleri yıkılan ve Gazze’de okullara sığınmak zorunda kalan Filistinliler için konteyner kent kurma çalışmaları da sürdürülüyor. Ayrıca tahrip olan tarım alanlarının ıslahı, hayvancılığın iyileştirilmesi ve orta ölçekli sanayinin hasarlarının giderilmesi için gerçekleştirilecek projeler için gerekli altyapı çalışmaları ve planlamalar devam ediyor.

  TİKA dan Gazze ye yardım devam ediyor #3

  TİKA dan Gazze ye yardım devam ediyor #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir