Euro
10.0372
-0.03%
Dolar
8.4736
-0.01%
Altın
493.19
-0.16%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
330.004
2.63%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  TOFAŞ'ta istifa eden işçiler işten çıkarılmayacak

  TOFAŞ'ın yaptığı son açıklamada, sendikadan istifa eden hiçbir çalışanın işten çıkarılmayacağı açıklandı.
  • Ajanslar
  • 25.05.2015 - 10:53
  TOFAŞ'ta istifa eden işçiler işten çıkarılmayacak

  TOFAŞ ta istifa eden işçiler işten çıkarılmayacak #1

  TOFAŞ'ta üretim, günlerdir süren eylemden sonra yeniden başladı. TOFAŞ'ın yaptığı son açıklamada; " Sendikadan istifa eden hiçbir çalışanımız işten çıkarılmayacaktır" dendi.

  TOFAŞ'TAN AÇIKLAMA

  "Değerli Basın Mensubu, bir süredir sektörümüzde üretimin durmasına neden olan eylemlerin, Tofaş'ta uzlaşma ile sonuçlanması ve fabrikamızda üretimin başlaması hem bizler hem de çalışanlarımız açısından sevindirici bir gelişmedir. İş barışının, Tofaş'ta olduğu gibi, en kısa sürede sektör genelinde de sağlanması Türk otomotiv sektörünün tüm paydaşlarına değer yaratması ve küresel itibarı açısından son derece önemlidir. Bu açıdan, devam eden eylemlerin de bir an önce barışçıl şekilde sonlanmasını ve sektörümüzün tüm gücüyle Türkiye ekonomisine katkı sunmaya devam etmesini diliyoruz.

  İSTİFA EDEN ÇALIŞANLAR İŞTEN ÇIKARILMAYACAK

  Diğer taraftan, çalışanlarımızla uzlaştığımız koşullar konusunda bazı medya organlarında gerçekleri yansıtmayan bilgiler yer almaktadır. Varılan uzlaşma neticesinde, işbaşı yapan hiçbir çalışanımızla ilgili yasal işlem yapılmayacak, sendikadan istifa eden hiçbir çalışanımız işten çıkarılmayacaktır. Çalışanlarımıza ilave maddi katkı sağlanması için de bir çalışma yürütülecektir. Bu kapsamda öncelikli olarak, çalışanlarımıza ay sonuna kadar seyyanen 1000 TL katkı sağlanacaktır. Diğer maddi katkılar, 1 ay zarfında belirlenecektir. Çalışmalar sonuçlandığında, koşulları çalışanlarımız ve kamuoyu ile paylaşacağımızı bilgilerinize sunarız."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir