Euro
15.5241
2.02%
Dolar
13.6702
1.34%
Altın
783.64
1.2%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
704.601
-0.90%
9ºC
İstanbul
Bulutlu 9 C

  Tokat'ta ayağı kırılan kadına polisler yardım etti

  Ayağı kırılan yaşlı kadını, hastaneye gitmek için yardım istediği polis memurları sırtlarında taşıdı.
  • DHA
  • 27.05.2020 - 16:25
  • Güncelleme : 27.05.2020 - 16:25
  Tokat'ta ayağı kırılan kadına polisler yardım etti

  Tokat'ta Fevzi Çakmak Paşa Caddesi üzerinde yaşayan 65 yaşındaki Saadet Çubukludere, evindeyken ayağından rahatsızlandı.

  Ahmet Turan Çubukludere ise eşini hastaneye götürmek için Tokat Valiliği Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezi’ni arayarak yardım istedi.

  POLİS YAŞLI KADINI SIRTINDA TAŞIDI

  Yardıma giden polis memurları Yücel Doğan ve Samet Uçar, yürümekte zorluk çeken kadını, acil bir durum olmadığı düşüncesiyle ambulans çağırmayarak, sırtlarına alarak polis otosuna taşıdı.

  Çubukludere, ekip aracıyla Tokat Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

  Burada yapılan muayenede, Çubukludere'nin ayağının kırıldığı belirlendi. Ayağı alçıya alınan kadını, polis ekipleri tekrar evine götürdü.

  Tokat ta ayağı kırılan kadına polisler yardım etti #1

  "BENİ SIRTINA ALACAKLARI HİÇ AKLIMA GELMEZDİ"

  Yaşadıklarını anlatan Saadet Çubukludere, "Ben evde gezerken ayağımı burktum. Eşime söyledim. Eşim de emniyeti aradı. Allah razı olsun onlar da geldiler. Ben yürüyemiyordum. Asansörümüz yok, beni buradan indirdiler. Bizi hastaneye bıraktılar, 'tekrar ararsınız' dediler. Biz de aradık, geldiler. Tekrar beni sırtlarında 4'üncü kata çıkarttılar. Onlar benim bir kardeşim, evladım. Doktor, '3 ay yürümeyeceksin' dedi. Yine olsa yine polisi çağırırdım. Beni sırtına alacakları hiç aklıma gelmezdi. Sırtına aldığı zaman insan bir gururlanıyor. Onlar gitti gideli dua ediyorum. Allah başımızdan eksik etmesin" dedi.

  Tokat ta ayağı kırılan kadına polisler yardım etti #2

  "ÇOCUKLAR EVDE OLMADIĞI İÇİN POLİSİ ARADIM"

  Eşinin evde ufak bir kaza geçirdiğini ve onun için polisi aradığını belirten Ahmet Turan Çubukludere, "Eşim evde kaza geçirdi ve sancısı vardı. Ben de çocuklarım evde olmadığı için 155'i aradım. 112 belki gelmez diye polisi aradım. Onlar da geldiler, hastaneye götürdüler. Muayenemizi olduk tekrar getirdiler. 4'üncü kata da Samet ve Yücel sırtlarında çıkarttılar. Evimize bıraktılar. Allah razı olsun. Devletimize, milletimize Allah zeval vermesin. Böyle durumlarda birbirimize muhtacız. Biz de bu ihtiyacımızı bu şekilde gidermiş olduk" diye konuştu.

  Tokat ta ayağı kırılan kadına polisler yardım etti #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir