Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Torununun ameliyatı için biriktirdiği paraları sel yuttu

  Honaz'da, torununun ameliyatı için bağ ve bahçelere yevmiyeye giderek para biriktiren 55 yaşındaki Hatice Bodur'un paralarını sel suları götürdü.
  • 06.06.2014 - 16:18

  Torununun ameliyatı için biriktirdiği paraları sel yuttu #1

  Torununun ameliyatı için biriktirdiği paraları sel yuttu #2

  Denizli'nin Honaz İlçesi'nde dün etkili olan sağanak yağmur, çok sayıda evin su basmasına, tarım arazilerinin zarar görmesine neden oldu. 10 yaşındaki kalp hastası torununun ameliyatı için para biriktiren 3 çocuk, 4 torun sahibi 55 yaşındaki Hatice Bodur'un evini de su bastı. Yıllardır bağ ve bahçelere 35 TL yevmiye karşılığında işe giden Hatice Bodur'un evini basan sel suları torunu için biriktirdiği 3 bin TL'yi de kaybetmesine neden oldu.

  3 YAŞINDAN BERİ KALP HASTASI

  Kızılyer Mahallesi'ndeki evinde tek başına yaşayan Hatice Bodur, "Sağanak yağmurun olduğu günün akşamı torunlarım Hatice ile Ahmet Ertan misafirimdi. Komşuların 'sel var' diye bağırışlarından uyandık ve kendimizi dışarı attık. Torunum Hatice 3 yaşından beri kalp hastası. 18 yaşında ameliyat olacak. Onun için para biriktiriyordum. Sel suları biriktirdiğim paraları aldı götürdü. Evimdeki tüm eşyalar kullanılamaz hale geldi. Torunum için tarlalara çalışmaya yine gideceğim. Sel sularının götürdüğü paraların yerine yine birikim yapacağım" dedi.

  "CANIMIZ SAĞOLSUN KURTULDUK YA"

  Denizli merkezdeki Sevil Kaynak İlkokulu'nda öğrenim gören 4'üncü sınıf öğrencisi Hatice Ertan ise, anneannesini çok sevdiğini söyleyerek, "Canımız sağolsun. Sel nedeniyle ölebilirdik. Hayatımız kurtuldu" dedi.

  YARALAR SARILIYOR

  Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, selin yarattığı tahribatın giderilmeye çalışıldığını söyledi. Kaymakam Güler, "Tarım arazilerinde hasar tespit çalışması yapılıyor. Dar gelirli olup da evlerini su basan insanların evlerinde çalışmalar yapılıyor. Honaz Belediyesi, Kızılyer Mahallesi'ndeki evlerin ve yolların temizliğini hızlı bir şekilde sürdürüyor. Heyelan meydana gelen yol trafiğe açıldı. Tarım alanlarındaki hasar tespiti en kısa zamanda yapılacak. Selden zarar gören dar gelirlilere Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan yardım edilecek" dedi. AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel ise, sel nedeniyle tarım arazileri zarar gören çiftçilerin tarımsal kredi borcu ödemelerinin 1 yıl süreyle erteleneceğini bildirdi.

  Görüş Bildir