Petrol
93.68
0.03%
Euro
18.2564
-0.11%
Dolar
17.9434
-0.03%
Altın
1.017
0.03%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.725
-2.27%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Trabzon’da 21 bin TL’lik çiçek dağıttı, seçimi yine kaybetti

  Mezar kazıcısı olarak çalışan muhtar adayı, seçmenin gönlünü kazanmak için 21 bin TL harcadı. Otomobilini bile muhtar olabilmek için satan aday, yine de seçilmedi.
  • İHA
  • 23.04.2021 - 11:00
  • Güncelleme : 23.04.2021 - 11:19
  Trabzon’da 21 bin TL’lik çiçek dağıttı, seçimi yine kaybetti

  Trabzon’un Sürmene ilçesindeki Yeniay Mahallesi’nde yaşayan ve mezar kazıcısı olarak çalışan Şerafettin Civelek (61), 2 dönem mahalle muhtarlığı için adaylığını koydu.

  Muhtar olabilmek için otomobilini satan ve 21 bin TL değerinde masraf yapan Civelek, aldığı bisiklet ile kapı kapı dolaşarak seçmenin gönlünü kazanabilmek için çiçek dağıttı.

  Sandıkta iki kez çok az farkla rakibine yenilen Civelek, otomobilini kaybetse de seçimde aldığı bisikletinden vazgeçmedi.

  ÇİÇEKLER İLE SÜSLÜ BİSİKLET

  Elde kalan çiçekleri ile bisikletini giydiren Civelek, hayatına çiçekli bisikletiyle devam etmeye karar verdi.

  Bir sonraki seçimlerde tekrar aday olmayı planlayan Civelek, yolda karşılaştığı mahalle sakinlerine çiçek vermeyi ihmal etmiyor.

  Mahallede çiçekli bisikletiyle ilgi çeken Civelek, muhtarlık seçimini kazanana kadar aday olacağını ifade ederek, kazanması durumunda mezarları ücretsiz kazacağını söyledi.

  Trabzon’da 21 bin TL’lik çiçek dağıttı, seçimi yine kaybetti VİDEO

  “KAZANANA KADAR ADAYLIĞIMI KOYACAĞIM”

  Yaklaşık 10 yıldır mezar kazıcılığı yaptığını kaydeden Civelek, “İki dönem muhtar azalığı yaptım. Sonra aday olmaya karar verdim. İki dönem kaybedince arabamı da sattım bisiklet aldım. Bisikletimi süsledim millete çiçek dağıtacağım dedim. Muhtarlık seçimlerinde bütün evleri tek tek gezdim. Yaklaşık 12 mahalle vardı hepsini tek tek gezdim. Yine muhtarlık seçimlerine gireceğim. Kazanana kadar adaylığımı koyacağım. Aynı zamanda mezarcılık yapıyorum. Seçim vaadimde bana oy verenlerden para almayacaktım. Bana yanlış yaptılar, 1 oy verip 8 oy kaybettirince bu defa onlardan da para almaya başladım.” dedi.

  Trabzon’da 21 bin TL’lik çiçek dağıttı, seçimi yine kaybetti #1

  “MUHTAR OLURSAM MEZARLARI BEDAVA KAZACAĞIM"

  Muhtarlık seçimini kazanana kadar çiçek dağıtacağını belirten Civelek, “Muhtarlık seçimini kaybettim 21 bin TL masraf ettim. İki seçimi de kaybettiğim için aklıma bisiklet almak geldi vatandaşlara çiçek dağıtmaya başladım. Arabayı da kaybettim. Beni yolda görenler duruyor, kendilerine çiçek takdim ediyorum. Her isteyene çiçek veriyorum. Yoldan giderken beni çeviriyorlar. Şimdi mezar kazıyorum. 10 yıldan fazladır Sürmene-Of ilçeleri arası mezarcılık yapıyorum. Çiçek verdiklerim hem seçmenlerim hem de müşterilerim. Ölecek ki para kazanacağım. Bana oy verenler de oldu, vermeyenler de oldu. Eşime her hafta bir çiçek alırım. Kazanana kadar çiçek dağıtacağım. Araba alamam gücüm kalmadı. Muhtar olursam mezarları bedava kazacağım. Bana oy vermedikleri için mezarlara zam yaptım. 500 TL idi bin TL’ye çıkardım.” diye konuştu.

  Trabzon’da 21 bin TL’lik çiçek dağıttı, seçimi yine kaybetti #2

  “BİZ KENDİSİNE BÖYLE ALIŞTIK MUTLAKA ÇİÇEKLE GÖRECEĞİZ”

  Mahalle sakinlerinden Ayhan Gürel, Şerafettin Civelek’e muhtar adaylığı döneminde destek verdiğinin altını çizerek, “Bu çok iyi bir insan. Bunun için seçimlerde 2 bin TL çiçek parası verdim, arabamla hususi gezdirdim.” şeklinde konuştu.

  Mesut Uzun ise bir sonraki seçimlerde Şerafettin Civelek ile beraber olacaklarını vurgulayarak, “Ben oy verdim. Muhtar adaylığını koydu ancak kimden oy alıp alamayacağını bilemedi. Bir dahaki seçimlere beraber gireceğiz. Biz kendisine böyle alıştık mutlaka çiçekle göreceğiz. Seçim kaybettikten sonra mezar açmaya zam yapmasında da haklı. Parası olmayanların mezarını ücretsiz açıyor.” ifadelerini kullandı.

  Trabzon’da 21 bin TL’lik çiçek dağıttı, seçimi yine kaybetti #3

  Trabzon’da 21 bin TL’lik çiçek dağıttı, seçimi yine kaybetti #4

  Trabzon’da 21 bin TL’lik çiçek dağıttı, seçimi yine kaybetti #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir