Dolar
6.7395
0.5115%
Euro
7.5732
0.9571%
Altın
1699.48
-1.6293%
Borsa
109111.34
0.9381%
G. Altın
368.082
-1.0875%
Bitcoin
64512.93
0.4976%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C

  Trafik magandası gazinin 38 bin TL'lik protezine zarar verdi

  İzmir'de yaşayan Güneydoğu gazisi Murat Çiftçi, trafikte dayak yediği servis minibüsü şoförünün kendisini tehdit ettiğini iddia edip, can güvenliklerinin bulunmadığını söyleyerek yardım istedi.
  • DHA
  • 06.07.2018 - 13:18

  Trafik magandası gazinin 38 bin TL'lik protezine zarar verdi

  Şırnak'ta, 20 yıl önce teröristlerin döşediği mayına basarak, sağ bacağını kaybeden gazi Murat Çiftçi, yaşadığı İzmir'İn Torbalı ilçesinde 4 Temmuz günü, önce 2,5 yaşındaki oğlu Yusuf'u bakıcısına bıraktı, ardından Gaziemir Belediyesi Yaşlı Bakım Birimi'nde hasta bakıcı olarak görev yapan eşini işe bırakmak için otomobiliyle yola çıktı.

  TERS YÖNDEN GELEN SÜRÜCÜ TARAFINDAN DÖVÜLDÜ

  Aydın- İzmir yolu Ayrancılar kavşağına gelen Çiftçi ile ters yönden geldiği öne sürülen servis minibüsünün şoförü Fahrettin O. arasında tartışma çıktı. Bu sırada minibüsten inen Fahrettin O., iddiaya göre, küfretmeye başladığı gazi Çiftçi'yi dövdü.

  HASTANEDEN DARP RAPORU ALDI

  Neye uğradığını şaşıran Çifti, Fahrettin O.'nun cebinden çıkarıp, rastgele savurduğu bıçağın sıyırması sonucu dudağından hafif yaralandı. Fahrettin O., olay sonrası bindiği minibüsle kaçarken, Çiftçi ise Torbalı Devlet Hastanesi'ne gidip, darp raporu aldı.

  Jandarmaya giderek, şikayetçi olan Çiftçi, Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulundu. Çiftçi'nin şikayeti üzerine ertesi gün yakalanıp, gözaltına alınan minibüs şoförü Fahrettin O., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  'BAŞINI GÖVDENDEN AYIRACAĞIM' DİYE TEHDİT ALDI

  Kendisine saldırıp, döven, bıçakla yaralayan minibüs şoförünün hem suçlu hem güçlü olduğunu dile getiren Murat Çiftçi, "Olaydan sonraki gün fırına ekmek almaya çıkmıştım. Saldırgan minibüs şoförü ile karşılaştım. 'Beni şikayet etmişsin. Başını gövdenden ayıracağım' diyerek, beni tehdit etti. Can güvenliğimiz yok. Devletimizden yardım bekliyorum." dedi.

  KAVGA SIRASINDA PROTEZİ ZARAR GÖRDÜ

  Olay sırasında bacak protezinin de zarar görüp, işlevini yitirdiğini belirten Çiftçi, "Protezim zarar gördüğü için adım atarken, acı çekiyorum. Bu protezin fiyatı 38 bin lira. Yenisini nasıl alırım, bilemiyorum. Ayrıca kavga sırasında yan bağımda bir hasar da oluştu." diye konuştu.

  ŞOFÖR İŞTEN ÇIKARILDI

  Fahrettin O.'nun şoförlük yaptığı servis minibüsünün sahibi Sedat Çetin ise "Olayı kınıyoruz. Gazimiz için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Gazimizi, darbedip, yaralayan şoförü işten çıkardık. Böyle bir olayın yaşanmış olmasından büyük üzüntü duyuyoruz." dedi

  "MOBESE KAYITLARI İNCELENİRSE  GERÇEK ORTAYA ÇIKACAKTIR"

  Murat Çiftçi'yi, trafikte çıkan tartışma sırasında yaraladığı ileri sürülen servis aracı şoförü Fahrettin O., önce kendisinin saldırıya uğradığını ileri sürdü.

  Fahrettin O., "Bugüne kadar trafikte kimseyle tartışmış biri değilim. MOBESE kameraları varsa ve incelenirse zaten gerçek ortaya çıkacaktır. Zaten kendisinin engelli ve gazi olduğunu da bilmiyordum. İddia edildiği gibi olayda da elimde bıçak değil gözlük vardı. Hiç suçum olmadığı halde yine de gaziden, ailesinden ve tüm kamuoyundan özür diliyorum." dedi.

  Görüş Bildir