Petrol
111.02
-0.48%
Euro
16.26
0.91%
Dolar
15.58
0.69%
Altın
919.05
-0.29%
Borsa
2422
0.12%
Bitcoin
471.196
-1.11%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Trafik polisi oğluna ceza kesti

  Mersin’in Mut ilçesinde bir trafik polisi, motosiklete kask takmadan binen oğluna 92 TL para cezası kesti.
  • 29.03.2016 - 14:21
  Trafik polisi oğluna ceza kesti

  Mut Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı asayiş ve trafik ekipleri, ilçenin belirli bölgelerinde yaptığı denetimlerde, çok sayıda motosikleti trafikten men ederken, evraklarında eksik bulunan sürücülere ise cezai işlem uyguladı. Trafik başpolis memuru Yaşar İlbasan uygulama esnasında motosikletle gelen oğlu Köker Yavuz Kağan İlbasan’ı (20) durdurarak evraklarını inceledi. İlbasan, evrakları tam olan ancak kask takmayan oğluna 92 TL tutarında ceza yazdı.

  "KASK TAKMADIĞI İÇİN CEZA KESTİM"

  Toplumda polisin kendi çevresine ceza kesmediğine dair yaygın bir kanaat olduğunu söyleyen Yaşar İlbasan, "Bunu çürütecek en güzel örneğini bugün yaşadık. Oğlum Köker Yavuz Kağan İlbasan’a, kask takmadığı için ceza kestim. Eğer başka eksiği olsaydı o eksiklerden dolayı da ceza keserdim. Bu cezanın parasını kendi kazancıyla ödeyecek ki ona ders olacak" dedi.

  Trafik polisi oğluna ceza kesti #1

  "HATA YAPTIM VE BEN DE CEZAMI ÇEKECEĞİM"

  Köker Yavuz Kağan İlbasan ise, polis oğlu olmasının ceza yemesinin önüne geçemeyeceğini ifade ederek, "Hata yaptım ve ben de cezamı çekeceğim. Babamın bugüne kadar insanları ayırt etmeden çalışmasına her zaman destek veriyorum. Bundan sonra da ceza yememek için elimden gelen bütün gayreti göstereceğim. Çalışarak bu parayı kazanıp cezamı ödeyeceğim" diye konuştu. Emniyet Müdürü Murat Güney de, ilçede görev yapan trafik ekiplerinin, hiç kimseyi ayırt etmeden çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, "Kurallara uymayan kim olursa olsun eksiği varsa cezai işlem uygulanır” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir