Petrol
111.31
2.09%
Euro
17.4709
-0.32%
Dolar
16.7659
0.40%
Altın
974.28
0.45%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
326.991
2.67%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Trafikte kayar yazılı uyarı dönemi

  Çorum Emniyet Müdürlüğü'nce trafikte başlatılan yeni uygulamada, sürücüler megafon yerine kayar yazı sistemiyle uyarılacak.
  • 03.12.2014 - 13:18
  Trafikte kayar yazılı uyarı dönemi

  polis

  Çorum Emniyet Müdürlüğü'nce trafikte başlatılan yeni uygulama kapsamında sürücülere megafon yerine "kayar yazı" ile uyarılarda bulunulup trafik kuralları hatırlatıldı. Yetkililerden alınan bilgiye göre, trafik kurallarının hatırlatılması ve sürücülerin trafikteki dikkatlerini artırmak amacıyla bir ekip otosunun arka cam kısmına "kayar yazı" sistemi yerleştirildi.

  KAYAR YAZIYLA UYARI

  Uygulamayla trafik güvenliğinin artırılmasının amaçlandığını ifade eden yetkililer, ekip otosunun arkasındaki elektronik panelden sürücülere "Trafik kurallarına uyunuz. Alkollü araç kullanmayınız. Emniyet kemerinizi takınız. Yayalara yol veriniz" şeklinde yazıların yer aldığı hatırlatmalarda bulunulduğunu belirtti. Öte yandan "kayar yazıyla uyarı" uygulamasında yabancı uyruklu sürücüler için de uyarı yazılarının farklı dillere çevrilebildiğini vurgulayan yetkililer, trafikte başlatılan uygulamada özellikle yabancı sürücülerin kontrol için durdurulması ve uygulama noktası oluşturulduğunun anlaşılması için yabancı dillere çevrilen yazıların elektronik panele yansıtıldığını kaydetti.

  Trafikte kayar yazılı uyarı dönemi #2

  HEM SABİT HEM DE SEYİR HALİNDEYKEN PROJE DEVAM EDİYOR

  Yabancı sürücülerin megafonla anons yapıldığı sırada uyarıları anlayamadıkları, bu nedenle yabancı dile çevrilmiş uyarı notlarıyla sürücülere ikazda bulunulduğunu dile getiren yetkililer, hem sabit uygulamalarda hem de seyir halindeki kontrollerde "kayar yazıyla uyarı" projesinin başarılı şekilde devam ettiğini vurguladı. Yetkililer, söz konusu uygulamanın kentteki tüm ekip otolarında hayata geçirilmesinin planlandığını bildirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir