Petrol
84.97
0.85%
Euro
19.2976
0.26%
Dolar
18.638
0.00%
Altın
1.051
0.38%
Borsa
4967
0.09%
Bitcoin
319.764
2.19%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Trakya Üniversitesi'nde lösemi farkındalık etkinliği

  Trakya Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği Topluluğu, Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında farkındalık etkinliği düzenledi.
  • AA
  • 08.11.2019 - 20:55
  Trakya Üniversitesi'nde lösemi farkındalık etkinliği

  Etkinlikte öğrenciler, farklı görsellerle süsledikleri maskelerini takarak, lösemili çocukların yanında olduklarını gösterdiler. Dileklerini bağladıkları balonları gökyüzüne bıraktılar

  Mühendislik fakültesi öğrencisi Mehmet Dinç ise etkinlikte, kanser hastalarına peruk yapımında kullanılması için 4 yıldır uzattığı saçlarını kestirerek bağışladı.

  4 yıldır uzattığı saçlarını kanser hastaları için bağışladı VİDEO

  SAÇIM SAÇIN OLSUN

  Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, özenle uzattığı saçlarının kanser hastalarına umut olacağını belirterek, "İnsanların farkındalık oluşturması gereken bir oluşumun içinde olduğum için çok mutluyum. Emek vererek uzattığım, 4 yılımı verdiğim bu saçı böyle bir iş için kullanacağımdan çok mutluyum. Bana bu imkanı sağlayan herkese çok teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

  Trakya Üniversitesi nde lösemi farkındalık etkinliği #1

  Kampanyasına destek veren kuaför Elif Özden de gönüllülerin bağışladığı saçlarla kanser hastalarına peruk yapıldığını anlattı. İşlem görmemiş saçların tercih edildiğini vurgulayan Özden, herkesi saç bağışlamaya davet etti. Öğrenci topluluğunun başkanı Elif Feyzanur Usta, lösemili çocukların yanında olduklarını ve maskeleriyle farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti.

  Trakya Üniversitesi nde lösemi farkındalık etkinliği #2

  Trakya Üniversitesi nde lösemi farkındalık etkinliği #3

  Trakya Üniversitesi nde lösemi farkındalık etkinliği #4

  Trakya Üniversitesi nde lösemi farkındalık etkinliği #5


  Görüş Bildir