Petrol
112.9
1.73%
Euro
17.6225
0.55%
Dolar
16.6421
0.70%
Altın
976.27
0.77%
Borsa
2557
1.10%
Bitcoin
351.889
-2.27%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Transeksüelden polise: Beni erkek arayamaz

  Balıkesir'de transeksüel olduğunu söyleyen genç, kendisini arayan erkek polislere tepki gösterdi.
  • 09.03.2013 - 05:58
  Transeksüelden polise: Beni erkek arayamaz

  Transeksüelden polise: Beni erkek arayamaz #1

  Çarşamba Pazarı'nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle toplanan Kadın Platformu üyelerine CHP üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri de destek verdi. Ellerinde pankartlar ve yakalarında mor kurdeleler ile Kuva-i Milliye Meydanı'na yürüyen yaklaşık 150 kişilik topluluk kadına uygulanan şiddete karşı sloganlar attı. Davul ve zurna eşliğinde harmandalı oynayan kadın ve erkeklere evlerinin pencerelerinden yürüyüşü izleyen kadınlar da alkışları ile destek oldu. Grup tören alanında yapılan konuşmaları ve okunan şiirleri dinledi.

  "TRANSEKSÜELİM" DEYİP ÜZERİNİ ARATMADI

  Kuva-i Milliye Meydanı'na girişte polis yürüyüşe katılanların üzerini arayarak tören alanına geçmelerine izin verdi. Kadın polislerin kadınları, erkek polislerin de erkekleri aradığı meydanda kriz çıktı. Bir grup genç arama alanından geçerken, bir erkek, kadın polislere kendisini aratmak istedi. Kendisinin transeksüel olduğunu ifade eden genç, erkek polislere kendisini aratmak istemedi. Çantasından fotoğraf makinesi ve su çıkan genç, erkek polislerin aramasının ardından içeri girebildi.

  Transeksüelden polise: Beni erkek arayamaz

  Transeksüelden polise: Beni erkek arayamaz #2

  "BEN KENDİMİ KADIN GİDİ HİSSEDİYORUM"

  Transeksüel genç, "Sorun insanların kimlikleri üzerinden hareket etmeleri. Avrupa ülkeleri bunu düşünüyor. Ben kendimi kadın gibi hissediyorum. Ben kadın gibi hissediyorsam beni kadın memur aramalı. Eğer mesele tacizse, bir erkek polis beni elleyemez, çünkü ben onlardan hoşlanıyorum, yani erkeklerden hoşlanıyorum" dedi.

  Gencin konuşması gruptaki arkadaşları tarafından da destek gördü. 'Eşcinseller vardır, susma haykır' şeklinde slogan atan grup, rengarenk bayrakları ile tören alanında 8 Mart'ı kutladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir