Petrol
95.66
-0.67%
Euro
18.3445
0.37%
Dolar
17.9601
0.34%
Altın
1.033
-0.03%
Borsa
2799
0.00%
Bitcoin
416.474
-3.04%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Travesti gencin cenazesi ortada kaldı

  Travesti olduğu için ağabeyi tarafından öldürülen, Ramazan Çetin'in cenazesi ailesi tarafından kabul edilmedi.
  • 07.10.2011 - 14:41
  Travesti gencin cenazesi ortada kaldı

  Travesti gencin cenazesi ortada kaldı #1

  Gaziantep'te travesti olduğu gerekçesiyle ağabeyi 27 yaşındaki Fevzi Çetin tarafından hastanede öldürülen 24 yaşındaki Ramazan Çetin'in cenazesi ailesi tarafından kabul edilmeyince belediye görevlileri tarafından kimsesizler mezarlığında toprağa verdi. Ağabey Fevzi Çetin ise polise verdiği ifadesinde, 'mahalle baskısı' yüzünden kardeşini öldürmek zorunda kaldığını ileri sürdü.

  TERCİHİ NEDENİYLE İŞTEN ÇIKARILDI

  Kilis nüfusuna kayıtlı olan Ramazan Çetin ve ağabeyi Fevzi Çetin, birlikte restoranlarda garsonluk yapıyordu. Ancak çalıştığı birkaç işyerinden Ramazan Çetin cinsel tercihi nedeniyle işten çıkarılınca, ağabeyi de kendisiyle işten birlikte ayrıldı. Ramazan Çetin, 1 yıl önce evlenen ağabeyi Fevzi Çetin ile birlikte aynı evde yaşarken, iki kardeş minibüs ile seyyar overlokçuluk yapmaya başladı. Ancak, 6 ay önce Ramazan Çetin otomobilde bir erkek ile ilişkiye girerken yakalanınca ağabeyinin yanından ayrılarak yaşamını tek başına sürdürmeye başladı. İlk dönemlerde kardeşine sürekli sahip çıkarak destek olan Fevzi Çetin, iddiaya göre Ramazan Çetin'in kadın kıyafetleri giymesi ve çevre baskıları nedeniyle eleştirmeye başladı.

  AYAĞI KIRILDI HASTANEYE YATTI

  Ağabeyinden ayrı yaşamaya başlayan Ramazan Çetin, birkaç gün önce kentte eşcinsellerin buluştuğu parkta düşerek ayağını kırdı ve Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Çetin'in durumunu haber vermek için aradığı kız kardeşi de ağabeyi Fevzi Çetin'e olayı anlattı.

  Fevzi Çetin dün akşam saat 19.00 sıralarında, kardeşinin tedavi olduğu hastaneye gitti. Ziyaretçi gibi hastaneye giren Çetin, iddiaya göre kardeşinin kadın kıyafetiyle yattığını görünce odadakileri dışarı çıkartıp, tabancayla 3 el ateş ederek öldürdü ve ardından silahıyla polise teslim oldu. Eşi 3 aylık hamile olduğu belirtilen şüpheli Fevzi Çetin, polisteki sorgusunda tabancayı bir kamyoncudan aldığını ve kardeşiyle ilgili çevresinden gördüğü 'mahalle baskısı' nedeniyle cinayeti işlediğini belirterek pişman olduğunu söyledi.

  AİLESİ CENAZEYİ KABUL ETMEDİ

  Avukat Cengiz Gökçek Hastanesi'nde otopsisi yapılan Ramazan Çetin'in cenazesi ailesine teslim edilmek istendi. Ancak, Kilis'in Musabeyli İlçesi'ne bağlı Tahtalı Karadut Köyü'ndeki yakınları cenazeyi kabul etmedi.

  Bunun üzerine Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla cenaze Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü görevlileri tarafından alınarak Asri Mezarlığa götürüldü. Burada yıkanan cenaze, 6 görevli ve mezarlık imamı tarafından kimsesizler mezarlığına defnedildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir