Petrol
76.5
0.00%
Euro
19.6897
0.01%
Dolar
18.6497
0.06%
Altın
1.072
0.07%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
325.512
2.08%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Tren kazasında ölen Suriyeliler toprağa verildi

  Elazığ’da 9 kişinin öldüğü tren kazasında kimlik teşhisleri ve otopsileri tamamlanan 5 Suriyeli son yolculuğuna uğurlandı.
  • 21.06.2016 - 16:40
  Tren kazasında ölen Suriyeliler toprağa verildi

  Tren kazasında ölen Suriyeliler toprağa verildi #1

  Dün, Tatvan-Ankara seferini yapan Van Gölü ekspresi treni, merkez Yurtbaşı beldesi Seralar mevkiinde bulunan kontrolsüz ve resmi olmayan hemzemin geçitte seralarda çalışan işçileri taşıyan minibüse çarpmıştı. Kazada, minibüste bulunan 5’i Suriyeli 9 işçi hayatını kaybetmiş, 1 Suriyeli işçi ise ağır yaralanmıştı.

  5’İ DE ASRİ MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLDİ

  Tarım işçiliği yapan ve kazada hayatını kaybeden Suriyeli işçiler Abdullah Bargash (33), Muhammet Eşhap (31), Rami Eşhap (26), Kusayn Salih (36) ve Besil Ali’nin (23) kimlik teşhisleri ve otopsi işlemleri Fırat Üniversitesi morgunda savcı eşliğinde tamamlandı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından cenazeler, yakınları tarafından morgdan çıkarılarak Elazığ Belediyesi’ne ait cenaze araçları ile Asri Mezarlığına getirildi. Asri Mezarlığı Dumandağ Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazının ardından Suriyeli 5 cenazede yan yana toprağa verildi.

  BİRİNİN EŞİ 9 AYLIK HAMİLE, DİĞERİNİN 15 GÜNLÜK BEBEĞİ VAR

  Son yolculuğuna uğurlanan Suriyeli işçilerden 33 yaşındaki Abdullah Bargash’ın evli ve eşinin 9 aylık hamile olduğu öğrenildi. Bargash’ın Suriye’nin Derzor kentinden savaştan kaçıp önce İstanbul’a geldiği 2 ay önce de eşi, annesi ve kız kardeşiyle Elazığ’a yerleştiği ortaya çıktı. Aynı kazada amcasının oğlu Muhammed Eşhap ile birlikte hayatını kaybeden 26 yaşındaki Rami Eşhap’ın ise 1 yıldır Elazığ’da bulunduğu 15 gün önce de bebeğinin dünyaya geldiği öğrenildi. Kazada ölen Kusayn Salih’in de evli, biri engelli 2 çocuğunun olduğu bildirildi. Besil Ali’nin ise Suriye’de doğar doğmaz anne ve babasını kaybederek yetim kaldığı, Elazığ’da çalışarak kazandığı parayla 5 kız ile 2 engelli ağabeyinin geçimini sağladığı belirtildi.

  4 TÜRK İŞÇİNİN CENAZESİ DE TOPRAĞA VERİLMİŞTİ

  Kazada hayatını kaybeden minibüs şoförü Mesut Karakoç’un cenazesi merkeze bağlı Altınçevre köyünde, işçilerden Turan Özdemir’in cenazesi Karakoçan ilçesi Demirciler köyünde, Doğan Deniz’in cenazesi ise Kovancılar’a bağlı Mirahmet köyünde dün toprağa verildi. Türk işçilerden Zülküf Yaşar ise bugün sabah saatlerinde Asri mezarlığında son yolculuğuna uğurlanmıştı.


  Görüş Bildir