Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
412.276
-1.32%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C
  Trump'tan Suriye'deki petrol kuyuları için açıklama

  Trump'tan Suriye'deki petrol kuyuları için açıklama

  Trump, "Suriye'deki petrol sahalarında DEAŞ'ın yeninden yapılanmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
  • AA
  • 24.10.2019 - 18:37
  • Güncelleme : 24.10.2019 - 19:25

  Suriye'de son olarak Rusya ile Türkiye mutabakatından sonra hakimiyetini kaybeden ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı açıklamada Suriye'den tüm ABD askerlerini çekeceğini söylemişti.

  Trump, yaptığı açıklamada, "Şu anda bölgedeki ülkeler, Türkiye-Suriye sınırındaki polislik faaliyetlerine yardım etmek için tüm sorumluluğu üstlenmeli. Diğer ülkelerin de bu bölgeye dahil olmalarını istiyoruz. ABD olarak Suriye'den askerlerimizi çekiyoruz." demişti.

  "PETROL KUYULARINI BIRAKMAYIZ"

  ABD Başkanı Donald Trump bugün ise; Suriye'de yaşanan gelişmelere ilişkin Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "Suriye'deki petrol sahalarında DEAŞ'ın yeniden yapılanmasına izin vermeyeceğiz." dedi.

  Trump tan Suriye deki petrol kuyuları için açıklama #1

  PENTAGON, PETROL BÖLGELERİNE ASKER VE TANK SEVKİYATI YAPACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

  Washington yönetiminin, bir yandan Suriye'den çekilirken diğer yandan da ülkenin doğusundaki petrol sahalarının güvence altına alınması için bölgeye Abrams tankları ve asker göndermeyi planladığı belirtildi.

  ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) bir üst düzey yetkili, Washington'un yaklaşık 30 Abrams tankını askeri personelle birlikte ABD öncülüğündeki IŞİD'le mücadelede yer alan Kürt güçlerin kontrol ettiği, verimli petrol sahalarının bulunduğu Suriye'nin doğusuna göndermeyi planladığını, bunun için Beyaz Saray'ın onayının beklendiğini ifade etmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir