Afrin'de Şeyh Huruz köyü PKK'dan temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 20 Ocak tarihinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı tüm hızıyla devam ediyor.

TERÖRİSTLER BİRER BİRER AZALIYOR

Operasyonun 19.gününde Afrin'in merkezine hızlı bir şekilde ilerleyen TSK ve ÖSO güçleri 999 teröristi etkisiz hale getirdi.

BİR KÖY DAHA ELE GEÇERİLDİ

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in kuzeyindeki kritik öneme sahip Şeyh Huruz köyü ve alt yerleşimlerini terörden arındırdı.

Afrin'de Şeyh Huruz köyü PKK'dan temizlendi

İsimleri aşağı Şeyh Huruz, Orta Şeyh Huruz ve Yukarı Şeyh Huruz olarak geçen yerleşimlerin yanısıra Havuz Tepesi de terörden arındırıldı.

40 NOKTA TERÖRİSTLERDEN ALINDI

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde 1'i belde merkezi, 24'ü köy, 3'ü köy altı yerleşim ve 12'si stratejik dağ veya tepe olmak üzere 40 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Terör örgütlerinden temizlenen bu yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

"Bülbül beldesi merkezinin yanı sıra Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar ve Şeyh Huruz köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim, Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe, Şeyh Hadid beldesinde Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü, Cinderes beldesinde Hammam köyü ile Mersides Tepesi'ni, Şeran beldesinde Burseya Dağı, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sergaya Tepesi."