Euro
9.981
0.09%
Dolar
8.4683
0.49%
Altın
483.36
-0.56%
Borsa
1.426
0.13%
Bitcoin
403.500
0.57%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Tunceli kırsalında operasyon

  PKK'lı teröristlerin sık sık yol kapatıp kimlik kontrolü yaptığı yollara geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.
  • 15.09.2015 - 13:25
  Tunceli kırsalında operasyon

  Tunceli'de teröristlere yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Çok sayıda askerin katıldığı operasyona havadan helikopterler destek veriyor.

  Tunceli kırsalında operasyon #1

  YOL ULAŞIMA KAPATILDI

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK), Tunceli, Pülümür, Ovacık ve Erzincan arasında kalan kırsal alanda geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Operasyon çerçevesinde, Tunceli Valiliği'nce, Tunceli-Pülümür-Erzincan ile Tunceli-Ovacık karayolları bugün saat 05.00 itibariyle, güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatıldı.

  OPERASYON DÜĞMESİNE BASILDI

  18 Eylül'e kadar kapalı olacağı belirtilen yollara, zırhlı askeri araçlar da konuşlandırıldı. Çok sayıda askerin sevk edildiği bölgede operasyonun düğmesine basılırken, operasyona helikopterler de havadan destek veriyor.

  HEM KIRSALDA HEM KENTTE

  Öte yandan, askerin kırsal alandaki operasyonu sürerken, polis de Tunceli merkez ve ilçelerinde, örgüte yardım ve yataklık ettiği tespit edilen kişilere yönelik operasyon düzenledi. Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

  6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Tunceli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Ekipleri(TEM) sabah saatlerinde ev ve işyerlerine eş zamanlı baskınlar gerçekleştirdi. Baskında PKK ile ilişkisi olduğu iddia edilen 6 kişi gözaltına alınarak Tunceli Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Gözaltına alınan 6 kişinin ifadeleri sürüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir