Petrol
99.39
0.16%
Euro
18.5355
0.02%
Dolar
17.9514
0.07%
Altın
1.031
-0.10%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
431.706
0.69%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Tunceli ve Kato'da 6 PKK'lı öldürüldü

  Tunceli ve Kato'da 6 PKK'lı öldürüldü

  Tunceli Mazgirt ve Kato Dağı'nda düzenlenen operasyonlarda 6 terörist etkisiz hale getirildi.
  • AA
  • 10.08.2017 - 09:40

  Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, Tunceli'de teröristlerin bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü belirtildi.

  Mazgirt ilçesi kırsalında dün gece operasyon başlatıldığı belirtilen açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığımızca Mazgirt ilçesi Dallıbel köyü kırsalında sabaha kadar yapılan operasyonda çıkan çatışmada, 1 terörist kalaşnikof piyade tüfeği ve malzemeleri ile birlikte ölü olarak geçirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

  ÖRGÜTÜN MAZGİRT SORUMLUSU ÇIKTI

  Tunceli'nin Mazgirt İlçesi'ne bağlı Dallıbel Köyü kırsalında, çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen PKK'lı teröristin, örgütün sözde Mazgirt sorumlusu Renas Iğdır kod adlı Muzaffer Abuşka olduğu belirtildi.

  Tunceli ve Kato da 6 PKK lı öldürüldü #1

  Muzaffer Abuşka'nın, 2 hafta önce yine çatışmada öldürülen Seyit Rıza kod adlı Ferhat Şahin'in yerine, örgütün Mazgirt sorumlusu olarak getirildiği ifade edildi. Abuşka'nın 2011 yılından beri PKK içerisinde silahlı faaliyet yürüttüğü kaydedildi.

  Çatışmanın ardından ormanlık alana kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla bölgede geniş çaplı operasyonların sürdüğü bildirildi.

  Tunceli ve Kato da 6 PKK lı öldürüldü #2

  KATO'DA DA 5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  Öte yandan Şırnak Valiliği de Kato Dağı'nda 5 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

  Valilik'ten konuyla ilgili şu açıklama yapıldı;

  SICAK TEMAS SAĞLANDI

  "İlimiz Kato-İncebel Dağlarında 23.Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda devam eden Şehit Tümgeneral Aydoğan AYDIN operasyonu kapsamında 04.08.2017 tarihinde 7 Nolu mağarada yapılan arama tarama faaliyetleri esnasında Bölücü Terör Örgütü mensuplarıyla sıcak temas sağlanmıştır.

  Yaşanan sıcak temasın ardından gerekli tedbirler alındıktan sonra mağara içerisine askeri mühimmatlar ve patlayıcılarla düzenlenen operasyon neticesinde mağara içerisindeki (5) Bölücü Terör Örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca yapılan patlatmalar ile mağara girişi çökertilmiş ve mağara kullanılamaz hale getirilerek kapatılmıştır. Bölgede operasyonlar kararlılıkla devam etmektedir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir