Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Tunceli'de çatışma: 3 terörist öldürüldü

  Tunceli Nazımiye'de sızmaya çalışan, çıkan çatışmanın ardından kaçan PKK'lılara yönelik düzenlenen operasyonda, 3 terörist öldürüldü.
  • DHA
  • 23.08.2016 - 21:36
  Tunceli'de çatışma: 3 terörist öldürüldü

  Tunceli de çatışma: 3 terörist öldürüldü #1

  Çatışmaların devam ettiği bölgede, teröristlerin bulunduğu noktalar, Kobra helikopterlerle ateş altına aldı.Nazımiye İlçesi'ne dün sabaha karşı 30-40 kişilik grupla saldıran PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 polis memuru şehit oldu, 3 güvenlik görevlisi de yaralandı. Çatışmada, 2 PKK'lı da ölü ele geçirildi. Yoğun ateş altında kalan teröristler, yanlarına yaralılarını da alıp, ilçeden gasp ettikleri araçlarla kaçtı.

  HELİKOPTERLE TAKİP EDİLİYORLAR

  İnsansız hava aracı ile yapılan takip sonucu kaçan teröristlerin Büyükyurt, Dereova ve Bizik Ormanları bölgesinde gizlendiği tespit edildi. Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli profesyonel askerler, helikopterlerle bölgeye indirildi. Askerleri görünce gasp ettikleri araçlarla kaçmaya çalışan PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada, 3 terörist öldürüldü. Çatışmanın ardından ormanlık alana giren teröristlerin bulunduğu noktalar, kobra helikopterlerle ateş altına alındı. Çatışmaların sürdüğü bölgeden dumanların yükseldiği görüldü.

  OVACIK'TA ÖLDÜRDÜLEN 2 TERÖRİST MLKP'Lİ

  Tunceli'nin Ovacık İlçesi'ne dün gece sızma girişiminde bulunan çıkan çatışmada öldürülen 2 teröristin yasadışı silahlı sol örgüt Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) üyesi oldukları belirlendi. Teröristlerin yaklaşık 15 kişilik bir grupla ilçe merkezine sızma girişiminde bulunduğu belirtildi. Kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için güvenlik güçlerinin operasyonlarını sürdürüyor.

  KIRSAL ALANDA 20 CİVARI TERÖRİST BULUNUYOR

  Tunceli Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Tunceli kırsalında PKK ile birlikte haraket eden ve adını Halkların Birleşik Devrimci Hareketi olarak ilan eden silahlı örgüt içinde PKK, MLKP, TKP/ML TİKKO ve MKP-HKO örgütlerinin yer aldığını ve bu örgüt elemanlarının Tunceli kırsal alanı, Hozat, Pertek, Çemişgezek ve Ovacık ilçeleri kırsalında faaliyet gösterdikleri, Türkiye içinde ilk kez MLKP silahlı örgütünün 2 elemanının ölü ele geçirildiğini söyledi. Yetkililer, Tunceli kırsal alanında 20 civarında MLKP üyesinin bulunduğunu tahmin ettiklerini belirtti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir