Petrol
88.9
0.14%
Euro
18.1888
-0.21%
Dolar
18.52
-0.16%
Altın
1.013
-0.05%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
366.800
2.00%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Tunceli'de PKK'ya bahar operasyonu

  Güvenlik güçleri PKK'ya yönelik bahar baskını düzenledi.
  • 25.03.2012 - 14:09
  Tunceli'de PKK'ya bahar operasyonu

  Tunceli de PKK ya bahar operasyonu #1

  Tunceli'de güvenlik güçlerinin kış ayı boyuncu yaptığı teknik ve istihbari çalışmalar sonunda, karların erimeye başlamasıyla birlikte kaldıkları mağaralardan çıkarak eylem hazırlığı yapmaya çalışan terörist grupların etkisiz hale getirilmesi amacıyla büyük operasyon başlatıldı.

  EĞİTİMLİ ASKERLER BÖLGEYE TAŞINIYOR

  Tunceli'deki 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı ile Tunceli Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerin katıldığı operasyonu Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı koordine ediyor. Bu sabah erken saatlerinden itibaren Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan hareket eden çok sayıda askeri araç, merkeze 25 kilometre mesafedeki Çiçekli Bölgesi , Rabat Vadisi ve Dinar Deresile Demirkapı Bölgesine çok sayıda özel eğitimli asker taşıdı.

  Özellikle Dinar Deresi'nin derinliklerindeki sarp arazi kısmı, Rabat Vadisi iç kesimleri, Demirkapı ve Esenyurt Bölgesi'nde yoğunlaşan operasyonlara çok sayıda zırhlı araç ve mayınlara dayanaklı olan çok sayıda 'Kirpi' tipi askeri araçlar da katılıyor.

  Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan havalanan Sikorsky helikopterler de stratejik bölgelere özel eğitimli birlikleri indirirken, 2 kobra helikopteri de bölge üzerinde sürekli devriye uçuşları yaptı. Kobra helikopterleri verilen koordinatlar doğrultusunda bazı hedefleri de yoğun bombardıman altına aldı.

  Bölgeye bu sabah saatlerinden itibaren karadan sevkedilen askeri birliklere ek olarak öğle saatlerinde de zırhlı araçlarla yeni birlikler takviye edildi. Askeri kaynaklar bölgede son aylarda büyük darbe yiyen PKK'nın olası eylemleri için hazırlık içinde oldukları bilgisinin alındığını ve bazı grupların bu yönlü çalışmalar yaptığı bilgisinin alınmasıyla operasyon başlatıldığını bildirdi.


  Görüş Bildir