Tunceli'de teröristlerle sıcak temas

Tunceli'de teröristlerle sıcak temas

Akşam saat 16.30 sularında başlayan çatışmalardan sonra Tunceli jandarma komutanlığı ve Hozat 51. motorlu tugay komutanlığından bölgeye çok sayıda özel eğitimli birlik helikopterler ile sevk edilirken, PKK'lıların bulunduğu Çed deresi vadisinin kobra helikopterleri tarafından yoğun bir şekilde bombardıman altına alındığı öğrenildi. Sarp kayalık ve sık ormanlıkların yoğun olduğu Ced deresi vadisine kaçan PKKlıların takibinin devam ettiği bölgeye gece saatlerinde çok sayıda birlik sevk edildiği kaydedildi.

Tunceli valiliğinden de gece saatlerinde yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi; "Hozat ilçesi yüceldi köyü yakınlarında akşam saat 16.25 sularında bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile sıcak temas sağlanmış bölgede çatışmalar devam etmektedir. Şu ana kadar 2 PKK'li ölü ele geçirilmiştir" denildi.

Tunceli valiliğinden verilen bilgide bölgede çatışmaların devam etmesi nedeniyle sabah saatlerinde bölgede yapılacak arazi araması sonrası geniş bir açıklama yapılacağı da belirtildi.