Euro
9.6916
0.2%
Dolar
8.055
-0.03%
Altın
462.75
0.52%
Borsa
1.402
-0.43%
Bitcoin
462.050
0.77%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Türk firmalarından Rus mankenlere veto

  Türkiye ile Rusya arasındaki gerilim, Türk firmalarını katalog çekimleri için Rus mankenler yerine Türk mankenleri tercih etmeye itti.
  • İHA
  • 17.02.2016 - 18:10
  Türk firmalarından Rus mankenlere veto

  Daha önce Rus mankenlerin fiyatlarının biraz daha uygun olması dolayısıyla özellikle tekstil sektöründeki firmalar katalog reklamlarını Rus güzellerle yapıyorlardı.

  Ancak Rus savaş uçağının düşürülmesinden sonra yaşanan krizinden dolayı artık Türk mankenleri rağbet görüyor.

  "ESKİDEN BİZE BU KADAR RAĞBET OLMUYORDU"

  Katalog çekimlerine katılan mankenlerden Çiğdem Savaş, “Eskiden biz Türk mankenlere bu kadar rağbet olmuyordu. Rus kızlarının çalışma izni olmamasına rağmen ucuz diye, firmalar genelde onları tercih ediyorlardı. Son günlerde Rusya ile olan kriz dolayısıyla artık ülkemizdeki firmalar da bizlere yöneldi. Rusya ile krizin bir an önce bitmesini istiyoruz ama işlerimizin yoğunluğu dolayısıyla da memnunuz” şeklinde konuştu

  Türk firmalarından Rus mankenlere veto #1

  Ünlü moda fotoğrafçısı ve sinema yönetmeni Şenel Aldı da, “Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor ama işler ve hayat devam ediyor. Katalog çekimlerini yaptığım firmalar eskiden Rus güzellerle çalışmak istiyorlardı ama son günlerde Rus güzellere değil artık Türk mankenlerine rağbet göstermeye başladılar" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir