Petrol
97.09
0.81%
Euro
18.3996
-0.08%
Dolar
17.8643
-0.03%
Altın
1.028
-0.46%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
428.250
2.16%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Türk icadına dünya devleri sipariş yağdırdı

  Bayrampaşa'da üretim yapan Özsoy, ‘PushClean' adını verdiği buluşla ıslak mendile yeni boyut getirdi.
  • 07.04.2014 - 13:21
  Türk icadına dünya devleri sipariş yağdırdı

  Türk icadına dünya devleri sipariş yağdırdı #1

  Şirket Lufthansa ve Saudi Airlines gibi havayolu şirketlerine üretim yapmak için de görüşmelerini sürdürüyor. Şirketin CEO'su Sinan Gündoğan'ın verdiği bilgiye göre ‘PushClean' adı verilen sistem aslında sıkıştırılmış organik mendilleri kullanılacağı anda ıslatan özel bir mekanizmadan ibaret.

  ÜÇ YILLIK ARAŞTIRMANIN SONUCU

  Bu sistem için 3 milyon Euro yatırım yaptıklarını, makineleri de kendilerinin tasarladıklarını anlatan Gündoğan "Ar-Ge çalışmamız 3 yıl sürdü. 3 ayrı çalışma da çöpe gitti. Sonunda başardık" dedi. Kısa süre önce üretime başlamalarına rağmen 18 ülkeye ihracat yapar hale geldiklerini söyleyen Gündoğan "ABD'de kendi ofisimizi açtık. Evcil hayvan sayısının 70 milyonu aştığı bu ülkeye kulak, pati ve vücut silmek için özel ıslak mendiller satıyoruz. Ayrıca kokugiderici mendiller, makyaj temizleme, torpido ürünleri, bebekler ve anneler için özel mendiller ürettik" dedi.

  Türk icadına dünya devleri sipariş yağdırdı #2

  145 ÜLKEDE PATENT ALDI

  Sinan Gündoğan, şu anda 15 farklı amaç için ürünleri olduğunu söyledi. "145 ülkede 90 bindolar harcayarak 20 senelik patent aldık" diyen Gündoğan, ayrıca Hac ve Umre için de helal sertifakası aldıklarını anlattı. "Kan dondurucu mendil' üzerinde de çalışmalar yaptıklarını söyleyen Gündoğan, "Mevcut ıslak mendillerde paraben ve alkol kullanılarak raf ömrü uzatılıyor. Oysa bu mendiller kanser yapıcı. Bizim ürünümüz ise açılana kadar suyla temas etmiyor. Kullanıldığı anda suyla buluşuyor" dedi. Birçok firmayla gizlilik anlaşması yaptıklarını da belirten Gündoğan "Kozmetik sektöründen bir firma kendilerine ait solüsyonları ve makyaj ürünlerinde sistemimizi kullanmak istiyor. Apple için LCD ekran temizleme mendili yaptık. Azeriler ateş düşürücü mendil istedi. Firma kendi solüsyonunu gönderdi. Aspirin, sirke ve su kullandık. Dr. Franke kendi antiseptiğini yolladı. ABD'ye kan dondurucu ürün de satmaya başlayacağız. Promosyon sektörüne de gireceğiz. Genel seçimlere odaklanacağız.''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir