Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
484.029
-6.65%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Türk Ocakları'ndan Türkmenlere yardım kampanyası

  Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğiyle başlatılan Suriye ve Irak Türkmenleri'ne yardım kampanyası sürüyor.
  • AA
  • 20.06.2015 - 21:37
  Türk Ocakları'ndan Türkmenlere yardım kampanyası

  Türk Ocakları ndan Türkmenlere yardım kampanyası #1

  Türk Ocakları Genel Merkezinden yapılan açıklamada, geçen ramazanda başlatılan ve bir yıl boyunca devam eden "Bugün ve Her Zaman Elini Türkmeneli'ne Uzat" yardım kampanyasının devam ettiği belirtildi.

  Toplanan yardımların, Suriye ve Türkiye'deki Türkmen kamplarındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı ifade edilen açıklamada, Kurban Bayramı'nda da 511 kurbanın kamplarda ve Afganistan'da kesilerek soydaşlara dağıtıldığını kaydedildi.

  Açıklamada, "Türkmen soydaşlarımızın ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Bu ramazan da Türkmen kardeşlerimizin iftar sevincini paylaşmak, onların yaralarına merhem olmak için Türk Ocaklarının başlattığı kampanyaya destek vererek soydaşlarımıza yardım edebilirsiniz. Ayrıca, gönderilen yardımlar ihtiyaç olduğu durumlarda Irak ve Suriye'deki Türkmen soydaşlarımıza da Irak Türkmen Cephesi aracılığıyla ulaştırılmaktadır" ifadesi kullanıldı.

  Nakdi veya gıda yardımı yapılabileceği bildirilen açıklamada, fitrelerin de Türk Ocakları aracılığıyla Türkmenlere ulaştırılabileceği vurgulandı.

  DİYANET VAKFI'NDAN TÜRKMENLERE YADRIM

  Türkiye Diyanet Vakfı, ramazan çalışmaları kapsamında Irak'ın Kerkük kentinde, 750 Türkmen sığınmacı aileye gıda maddesi dağıttı.

  Türkiye Diyanet Vakfı ekip sorumlusu Hikmet Yılmazcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazanda 68 ülke ve 400 bölgede yardım çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

  Kerkük'ün Asra bölgesinde zor şartlarda barınan Türkmen sığınmacılara kumanya dağıttıklarını ifade eden Yılmazcan, yardımlara yarın devam edeceklerini dile getirdi.

  Yardım kolilerinin içinde un, yağ, şeker, çay, hurma, salça ve bakliyat çeşitlerinin olduğunu belirten Yılmazcan, Irak'ta DAEŞ şiddeti nedeniyle evlerinden olan aileleri desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

  Terör örgütü DAEŞ'in 10 Haziran 2014'te Musul'u, ardından da diğer bazı bölgeleri ele geçirmesiyle binlerce Iraklı evlerini terk ederek güvenli bölgelere sığınmak zorunda kaldı.


  Görüş Bildir