Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
484.950
-7.86%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Turkcell Karabük'te çağrı merkezi açtı

  Genç Turkcell'in 12 milyon üyesine hizmet verecek.
  • 20.06.2012 - 04:00
  Turkcell Karabük'te çağrı merkezi açtı

  Turkcell Karabük te çağrı merkezi açtı #1

  Karabük Zonguldak Caddesi'nde bulunan Turkcell Global Çağrı Merkezi, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ak Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahveci, Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan'ın katılımıyla açıldı. 33 kişinin çalışacağı çağrı merkezinin açılışında konuşan Süreyya Ciliv, çağrı merkezinin Genç Turkcell üyelerine hizmet vereceğini söyledi. Ciliv, Genç Turkcell'de 12 milyon üyelerinin olduğunu belirterek, "12 milyon üyemiz teknolojiyi çok yakından takip eden gençler. Bazen sesli olarak çağrı merkezini aramak istemiyorlar. SMS'le, email ile çağrı merkezine sorunlarını iletmek istiyorlar. Bu yüzden Türkiye'de bir ilk olarak bu çağrı merkezinde sesli olarak çağrılar karşılanmayacak. Elektronik ortamda sms'le, elektronik posta ile bu müşterilerimizin 12 milyon gencin sorunları, problemleri çözülecek. Bu 13 çağrı merkezi teknolojinin sayesinde oluyor. Evvelden bu çağrı merkezleri bir tek İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde açılıyordu. Artık teknoloji sayesinde istihdamı Anadolu'ya yaymak mümkün oluyor" dedi.

  "BAZ İSTASYONLARI KALKARSA.."

  Tayfun Acarer ise çağrı merkezlerinin hızla yaygınlaştığını ifade ederek, "Türkiye'de şu anda 66 milyon mobil abone, 14 milyon civarında sabit, 17,5 milyon civarındada internet abonesi var. Toplam uyducularla beraber 100 milyon abone var. Çağrı merkezlerini arayanlar bunlar. Ama son dönemlerde maalesef tamamen subjektif değerlemelerle bu sistemin alt yapısına zarar veriliyor. Çağrıda telefon tek başına bir şey ifade etmez baz istasyonu olmadıktan sonra. Baz istasyonlarını subjektif gerekçelerle hiçbir teknik ve bilimsel mesnede dayanmadan psikolojik, sosyolojik etkilerle sökülmesi kararlaştırılırsa burada çağrı yapacak insanı bulamazsınız" diye konuştu.

  "BU BASKINLAR ÖNLENEMEZ MİYDİ?"

  Mehmet Ali Şahin, Dağlıca'da 8 askerin şehit edilmesine değinerek, şöyle konuştu:

  "Bu teröristler mutlaka Kuzey Irak'tan geldiler. Bu karakollar sınırdadır, bunların gelişini takip ve tespit için bizim her türlü teknolojik imkanımız var. Acaba bunların gelişi tespit edilemez miydi? Aynı anda üç karakola baskın ve 8 şehit, 16 yaralı. Bu baskınlar önlenemez miydi, tedbiri alınamaz mıydı? Çünkü aynı yerde 2007 yılında da baskın olmuş ve 13 şehit vermiştik. Evet şehitler veriyoruz ama bütün bunlar Türkiye'nin geleceğe dönük yürüyüşünü engelleyemeyecek"


  Görüş Bildir