Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
499.976
-1.12%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Türkiye'nin Kilis sınırı karşısına 3 ayrı bayrak dikildi

  Kilis'in karşısında, ÖSO ve IŞİD'in ardından YPG de bayrak dikti TSK, olası durumlara karşı en üst seviye alarma geçti.
  • Ajanslar
  • 29.04.2015 - 06:50
  Türkiye'nin Kilis sınırı karşısına 3 ayrı bayrak dikildi

  Türkiye nin Kilis sınırı karşısına 3 ayrı bayrak dikildi #1

  Kilis sınırında ÖSO ve IŞİD'in ardından PKK'nın Suriye kanadı YPG de bayrak dikerek hendek kazmaya başladı. 114 kilometrelik sınırın 17 kilometrelik alanında 3 ayrı örgütün bayrağı var.

  Temmuz 2012'de Özgür Suriye Ordusu, hemen karşıdaki Azzez ilçesi ile Esselema Sınır Kapısı'nı ele geçirmesinin ardından kendi bayrağını çekti. Elbeyli ilçesi ile Yavuzlu köyü arasını ele geçiren IŞİD de bölgeye kendi bayrağını dikti.

  PKK'nın Suriye kanadı YPG ise Afrin ile Deliosman arasındaki bölgeyi ele geçirerek kendi bayrağını çekti. YPG son olarak ise Demiışık köyü karşısında bulunan tepeye 2 bayrak birden dikti. Suriye ile 11 kilometre sınırı bulunan Kilis'in karşısında, sadece 17 kilometrelik bir alanda 3 ayrı örgütün bayrağı dalgalanıyor.

  HENDEK KAZIYORLAR

  Bu arada örgütler, bölgelerini korumak için çevrelerine hendek kazıyor. Geçtiğimiz günlerde IŞİD'in, Kilis'inYavuzlu köyüne bağlı Ardıçlı mezrası karşısında bulunan Suriye topraklarındaki doğalgaz tesisinin etrafına hendek kazıp telsiz sistemi kurarak büyük bir bayrak asmasının ardından, YPG de Demirışık köyünde, hem IŞİD hem de Türkiye sınırına iş makineleriyle hendek kazmaya başladı.

  KÖYLÜLER DE TÜRK BAYRAKLARI DİKTİ

  IŞİD ve YPG Kilis sınırına bayraklarını diktiğini gören Türk köylüler de evlerinin çatılarına ve çiftliklerine Türk bayrakları dikti.

  Güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkaran Türk Silahlı Kuvvetleri de sınır boyunca devriyeyi sürdürüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir