Euro
15.2091
0.43%
Dolar
13.4105
0.25%
Altın
790.3780
0.05%
Borsa
2,011.36
-0.14%
Bitcoin
533.506
-6.32%
9ºC
İstanbul
Hafif yağmur 9 C

  Tutuklanan öğretmeni Erdoğan serbest bıraktırdı

  Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, Erdoğan'dan gelen talep üzerine, Türkmenistan'da görev yaptığı sırada hapse düşen Türk öğretmen Hacı Hamdi Hamit Polat'ın serbest bırakılmasını sağladı.
  • 08.11.2014 - 09:13
  Tutuklanan öğretmeni Erdoğan serbest bıraktırdı

  erd

  Hacı Hamdi Polat isimli öğretmen, Türkmenistan'da Aşkabad Türk İlköğretim Okulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yapıyordu. Öğretmen 20 Mayıs 2014 tarihinde bir öğrenciyi dövdüğü iddiasıyla tutuklandı ve ardından 2 yıl hapse mahkum oldu.

  TÜRKMENİSTAN DEVLET BAŞKANIYLA GÖRÜŞTÜ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aşkabat'a yaptığı resmi ziyaret kapsamında Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhammedov ile yaptığı görüşmelerde, Mayıs ayından bu yana Aşkabat'ta tutuklu bulunan Türk öğretmenin durumu da gündeme geldi. Erdoğan'ın talebi üzerine öğretmen serbest bırakıldı.

  ERDOĞAN'IN UÇAĞINA YETİŞTİ

  Karar temyiz aşamasındayken devlet başkanının özel affı ile serbest bırakılan Polat'ın, gün içinde Seydi kentindeki Şagal cezaevi'nden çıkmasının ardından uçakla Aşkabad'a götürülerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağına yetiştirildiği öğrenildi.

  Tutuklanan öğretmeni Erdoğan serbest bıraktırdı #2

  ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aşkabad'dan İstanbul'a dönüşü sırasında, uçakta beraberinde getirdiği Sınıf Öğretmeni Polat, eşi Müberra Polat, kardeşi Celalettin Polat ile bir süre sohbet etti. Aile, baba Polat'ın serbest bırakılmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini iletti.

  Ailenin sevincini eşi Emine Erdoğan ile birlikte paylaşan Erdoğan ise mutlu çifte, "Allah sizi birbirinizden ayırmasın" dedi. Cumhurbaşkanı ve eşi Emine Erdoğan, Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı ile birlikte, dört çocuklu Polat ailesinin beraberlerindeki çocuklarından Muhammet Ali (1,5) ve Ecrinnaz'a (5) da ayrıca ilgi gösterdi.

  Tutuklanan öğretmeni Erdoğan serbest bıraktırdı #3


  Görüş Bildir