Euro
15.2581
-0.28%
Dolar
13.5328
0.19%
Altın
800.9900
0.06%
Borsa
1936
1.36%
Bitcoin
499.620
8.46%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Bakırköy Adliyesi'ndeki firarın görüntüleri çıktı

  Bakırköy Adliyesi nezarethanesinden kapıyı kırarak firar eden tutukluların, nasıl kaçtıklarını gösteren görüntüler çıktı.
  • 15.11.2014 - 08:42
  Bakırköy Adliyesi'ndeki firarın görüntüleri çıktı

  Bakırköy Adliyesi ndeki firarın görüntüleri çıktı #1

  Bakırköy Adliyesi'ndeki duruşmalarına getirilen tutuklu ve hükümlülerden 10'u, önceki gün adliye nezarethanesinin kilidini kırarak firar etti. Kaçan kişilerden 8'i olaydan hemen sonra yakalanırken, 2 kişi de dün polis ve jandarma ekipleri tarafından yakalanarak cezaevine gönderildi. Tutukluların nasıl firar ettikleriyle ilgili olayının görüntüleri ortaya çıktı.

  ADLİYENİN DIŞARISINDA KARMAŞA YAŞANDI

  Adliyede o gün Esenyurt'ta MHP seçim bürosuna yapılan saldırıda öldürülen basın danışmanı Cengiz Akyıldız'ın ölümünden sorumlu tutulan şüpheliler yargılanıyordu. Bir grup da adliye önünde toplanmıştı. Kalabalık, şüpheli 3 kişinin nezarethanede olduğunu düşünüp birden saldırınca ortalık bir anda karıştı. O sırada nezarethanenin penceresine kadar uzanan tutuklular dışarıda olanlara sözlü saldırıda bulundu. Kalabalık bu kez o nezarethanenin penceresine yöneldi.

  Bakırköy Adliyesi'ndeki firarın görüntüleri çıktı İZLE

  BİR ANDA İÇERİSİ DE KARIŞTI

  O andan sonra adliyenin sadece önü değil, içerisi de karıştı. İddiaya göre, görevli jandarma ekiplerinin dışarıda olmasını fırsat bilen tutuklular, nezarethanenin kapısını kırmaya çalıştı. Tutuklular önce oturdukları sandalyeyi bir koç başı gibi kullanarak kapıya defalarca vuruyor. Daha sonra dışarıdan da yardım alarak kapıyı kırmayı başararak kaçıyor..


  Görüş Bildir