Euro
9.7913
0.54%
Dolar
8.1104
0.27%
Altın
461.29
0.16%
Borsa
1.377
0%
Bitcoin
443.000
-5.80%
12ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 12 C

  Tuvaletlerde akbil dönemi başladı

  İstanbul'da, umumi tuvaletlere akbil ve elektronik kart kullanımına uygun turnikeler yerleştirildi.
  • 30.04.2013 - 15:53
  Tuvaletlerde akbil dönemi başladı

  Tuvaletlerde akbil dönemi başladı #1

  İETT otobüsleri, metro ve vapurlarda geçerli olan akbiller bu tuvaletlerde de kullanılabilecek.

  HER GİRİŞ 1 LİRA

  Nakit para dönemi tuvaletlerde sona erdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen modern şehir tuvaletlerinde belediye akbil uygulamasına geçti. Uygulama kapsamında tuvaletlerin girişine akbil turnikeleri yerleştirildi. Elektronik kartlarını akbil butonuna okutan vatandaşlar tuvaleti kullanabiliyor. Her okumada elektronik kartlardan 1 lira düşüyor. Ücretsiz kartlar ve mavi kart söz konusu turnikelerde kullanılamıyor. Otobüs, metro ve vapurlar arasında geçerli olan aktarma, tuvaletlerdeki akbil uygulamasında geçersiz. Belediye Kartal-Kadıköy metro hattı, Beşiktaş ve Beylikdüzü'nde başlattığı uygulamayı kent geneline yaymak istiyor.

  VATANDAŞ UYGULAMADAN MEMNUN

  Dolmabahçe'deki modern şehir tuvaleti de akbil uygulamasına geçilen yerlerden biri. İhtiyaç için tuvalete gelen vatandaşlar akbil turnikelerini görünce kısa süreli şaşkınlık yaşıyor. Kendilerine yapılan izahın ardından vatandaşlar akbillerini kullanarak tuvalete giriyor.

  Vatandaşların uygulama hakkındaki düşünceleri de olumlu. Vatandaşlar, "Akbil uygulaması rahatlık açısından çok uygun olmuş. Türkiye genelinde de bu uygulamanın olması çok güzel olur." ifadelerini kullanıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir