Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
438.500
-0.63%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Üç polisin arasında töre cinayeti

  Genç kız, 3 polis eşliğinde eşyasını almaya gittiğinde, iki erkek kardeşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
  • 29.12.2011 - 06:12
  Üç polisin arasında töre cinayeti

  Üç polisin arasında töre cinayeti #1

  Töre yine terör estirdi. Kurbanın adı bu kez Hacer A.'ydı. Gencecikti, 21 yaşındaydı. Ailesi baskı yapıyordu. İlk eylül ayında kaçtı Hacer. Ailesinin başvurduğu polis, Hacer'i Şanlıurfa'da bulup teslim etti. Hacer o günden sonra evde, ailesi tarafından kilitli tutulan bir odada yaşamaya başladı. Düne kadar...
  Fırsatını bulup kaçtı Hacer. Bu kez Şanlıurfa'ya değil polise gitti. "Ailem baskı yapıyor, kilit altındayım, çıkarmıyorlar. Öldürülmekten korkuyorum" diyerek devlete sığındı.

  SAVCIDAN "KORUYUN" TALİMATI

  Hacer'in anlattıkları iletilince savcılık hemen talimat verdi:

  "Koruma altına alın..."

  Bile bile korunamayan onlarca şiddet ve töre kurbanı kadın gibi olmayacaktı Hacer. Savcının talimatı aslında yeni hayatının başlanğıcı olacaktı Hacer'in. Ancak yanında hiçbir şeyi yoktu.

  3 POLİS EVİNE GÖTÜRDÜ

  "Eşyalarımı alabilir miyim evden" deyince kaçtığı, şikâyetçi olduğu evine götürüldü 3 polis eşliğinde. Bir polis aracı ile saat 16.30 sıralarında son kez evine gitti genç kız. Evin hemen altındaki marketi işleten babası Osman A. ve kardeşlerini görünce yanlarına uğradı. Neden gittiğini anlatmak istiyordu.Ama konuşamadı bile Hacer ve kaçma nedeniyle yüz yüze geldi bir anda. 23 yaşındaki ağabeyi Üzeyir ve 16 yaşındaki kardeşi M. ellerinde bıçaklarla karşısındaydı. Haykırışlarına; yürekleri ve vicdanları sağır iki kardeş, havaya kalkan ellerini Hacer'in talihsizliğine sapladı. 3 polisin önünde yere yığıldığında göğüs ve karnına 3 bıçak darbesi isabet etmişti bile.

  Hacer'i koruyan polislere ise Üzeyir, M. ve baba Osman A.'yı gözaltına almak kaldı.

  VALİLİK: EŞYASINI ALMAYA GİTTİLER

  Adıyaman Valiliği, Hacer A.'nın 3 polis ile birlikte eşyasını almaya gittiği sırada öldürüldüğünü duyurdu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir