Petrol
97.47
1.20%
Euro
18.4556
0.97%
Dolar
17.8671
-0.18%
Altın
1.032
-0.11%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
429.446
3.19%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Üçüz bebekleri olan anne Başbakan'a seslendi

  Adana'da üçüz çocukları olan anne işsiz eşine iş istiyor.
  • 27.05.2013 - 10:18
  Üçüz bebekleri olan anne Başbakan'a seslendi

  Üçüz bebekleri olan anne Başbakan a seslendi #1

  Adana'da yaşayan Hadra Ünlü (39) geçtiğimiz ay üçüz bebeklerini kucağına aldı. Bütün kadınlar için sevinç vesilesi olan bebekler, Hadra Ünlü için ise derin düşüncelerin başlamasına neden oldu. Yaşadıkları maddi sıkıntı nedeniyle eşi İstanbul'a giden Hadra Ünlü, eşinin ayda gönderdiği 100-150 TL ile geçinmeye çalışıyor. Bu para ile ne çocuklarının mamasını ne de bezini alabilen Ünlü, hayırseverlerin yardımını bekliyor.

  Üçüz çocukları Asmin, Tuana ve Medine'nin yanı sıra eşinin ilk evliliğinden olan Can İonut'a da bakan Ünlü'yü en zorlayan konulardan biri de üvey oğlunun engelli olması. Yüzde 76 oranında engelli raporu bulunan Can, yürümekte zorluk çekiyor. Rehabilitasyon merkezine giden Can'ın annesi ise Romanyalı.

  "ELBİSE DEĞİL, MAMA VE BEZ ALIN"

  Eşinin kendisine aylık 100-150 TL gönderdiğini söyleyen Hadra Ünlü, bunun kendilerine yetmediğini söyledi. Üçüz çocuklarının yanında engelli olan üvey oğlu Can'a da baktığını ifade eden Ünlü, hayırsever komşularının yardımlarıyla geçinmeye çalıştıklarını belirtti.

  Komşuları çocuklarına hediye getirirken elbise getirmemelerini istediğini dile getiren Ünlü, "Bana mama ile bez alın diyorum. Elbiseleri ise yıkayıp tekrar giydiriyorum. Can'ın masrafı daha fazla. Yüzde 76 engelli raporu var. Kimse bize aylık bağlamadı. Hep ret geldi. Önce azlık olduğumuz için maaş bağlamıyorlardı, şimdi üçüz çocuğumla birlikte 6 kişi olduk. Ne yapacağımı bilemiyorum." diye konuştu.

  "BAŞBAKAN 3 ÇOCUK YAPIN DİYOR..."

  Eşinin de para gönderirken kendisinin parasız kaldığını belirten Ünlü, "Eşim burada iş bulamayınca İstanbul'a gitti. Normalde çelik kasa yapıyordu. Şimdi o işi yapamıyor. İstanbul'da ne iş oluyorsa çalışıyor. Bize para gönderirken kendi parasız kalıyor. Yatacak yeri bile yok. İşyerlerinde yatıyor." ifadelerini kullandı.

  Başbakan Erdoğan'dan yardım isteyen Hadra Ünlü, "Başbakan 3 çocuk yapın diyor, ben 3 tane birden getirdim. Başbakan'ı çok seviyorum, yardım istiyorum ondan." dedi


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir