Petrol
115.4
1.41%
Euro
17.5171
-0.21%
Dolar
16.6486
-0.20%
Altın
977.21
0.11%
Borsa
2472
-0.71%
Bitcoin
336.837
-4.21%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Uğur Acar hakim karşısına çıktı

  Türkiye’nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar, ‘yakmak suretiyle kasten adam öldürme’ suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.
  • İHA
  • 15.11.2016 - 14:55
  Uğur Acar hakim karşısına çıktı

  asd

  Türkiye’nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar, 2 yıl önce Antalya Manavgat’ta Ramazan Kaya isimli şahsın yanarak ölmesinin ardından açılan davada hakim karşısında soruları cevapladı.

  SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

  Hakimin hakkındaki suçlamaları okumasının ardından söz alan Uğur Acar, suçlamaları kesinlikle kabul etmediğini belirterek beraatını istedi.

  UĞUR BENİ NEDEN YAKTIN

  Kaya’nın avukatı, sanıklara olayın meydana geliş şekli ve olay sırasında kendilerinin neler yaptığını sorarken, dosyada da yer alan Ramazan Kaya’nın Uğur Acar’a yönelik "Uğur beni neden yaktın?" şeklindeki söyleminin ne anlama geldiğini, diğer sanıkların Ramazan’ın Uğur Acar’a sarf ettiği bu sözleri doğruladığını söyledi. Numan Acar da böyle bir söylemin olduğunu, ne anlama geldiğini anlamadığını ifade etti.

  KAYA'NIN EŞİNDEN YALANLAMA

  Ramazan Kaya’nın eşi Hatice Kaya ise, kocasının sanıkların söylediği gibi aşırı alkol alan bir kişi olmadığını, tamircilik yanında yangın söndürme tüpü işinde bulunduğu için yangın söndürme konusunda eğitimlere katıldığını belirterek "Kocamın kolundan başlayan bir yangınla yüzde 70 oranında yandığı iddia edilmekte. Kocamın otopsisinde alkol bulunmamıştır.'' dedi.

  ''YEDİK, İÇTİK, EĞLENDİK''

  Duruşmanın ardından açıklama yapan Uğur Acar "Kurban bayramının 2’nci günüydü. Yedik, içtik, eğlendik arkadaşlarımızla beraber. Arkadaşımız Ramazan Kaya bilerek ya da bilmeyerek üzerine ve arabaya benzin dökeceğim diyerek bağırarak ve küfür ederek yakacağım bu arabayı diyerek benzin döktü. Benzin ya üzerine sıçradı ya da üzerine döküldü. 2 gün yoğun bakım tedavisine dayanabildi kendisinin vücudu. 2 gün sonrada vefat etti.

  HAKKIMIZDA HAYIRLISI

  Geçen ay bir duruşmamız olmuş. Ben katılamadım. Bana ihtarname gelmediği için bu duruşmaya katıldım. Bu duruşmada da gereken bilgileri aldık. Gereken ifademizi de verdik. Bir daha ki duruşmada inşallah hakkımızda hayırlısı olan sonucun çıkacağına eminim" dedi.

  Mahkeme avukatların konuşmalarının ardından duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir