Euro
10.1443
0.07%
Dolar
8.5525
0.05%
Altın
496.91
0.03%
Borsa
1.361
0.09%
Bitcoin
342.728
4.19%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Uğur Acar'ın durumu her geçen gün iyiye gidiyor

  Akdeniz Üniversitesi'nde gerçekleşen nakillerde son durum...
  • 09.02.2012 - 16:53
  Uğur Acar'ın durumu her geçen gün iyiye gidiyor

  Uğur Acar ın durumu her geçen gün iyiye gidiyor #1

  Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlenen Özkan, Türkiye'de ilk kez yüz nakli yapılan Uğur Acar'ın 2 ay içinde taburcu edilebileceğini bildirdi.

  HENÜZ AYNAYA BAKMADI

  Özkan, yaptığı açıklamada, Uğur Acar'ın henüz aynaya bakmadığını, hastanın her şeyi yiyip içebildiğini, odasında gezdiğini ve DVD izlediğini söyledi.

  YAKINDA TRAŞ OLACAK

  Uğur Acar'ın sakallarının uzadığını anlatan Özkan, tıraş konusunda bir aciliyetleri olmadığını kaydetti. Buna karşın yüzünün temizliği için Acar'ın 1-2 gün içinde tıraş olabileceğine dikkati çeken Özkan, ''Sakalları bayağı gür. Yüzünde sakallarını hissediyor. Ama sakaldan çok yüzünü merak ediyor'' dedi.

  DİKİŞLERİ ALINDI

  ''Uğur için her şey yolunda, dikişlerini de aldık'' diyen Özkan, başı dahil sık sık duş alabildiğini ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Özkan, yüzdeki ödemin oldukça gerilediğini ve Uğur'un görüntüsünün de ilk fotoğrafından bir hayli farklı olduğuna dikkati çekerek, ''Yüz kaslarını çalıştırması için fizik tedaviye de başlanacak'' diye konuştu.

  ZİYARETÇİ KABUL EDİLMİYOR

  Enfeksiyondan korumak için Uğur'u dışarıya çıkartmadıklarını belirten Özkan, bu nedenle ziyaretçi kabul etmediklerini, ilaçların dozu azaldıkça enfeksiyon riskinin de azalacağını bildirdi. Uğur Acar'ın yüzünü çok merak ettiğini ve aynaya bakmak istediğini dile getiren Özkan, ''(Ne zaman göreceğim) diye bizi zorlamaya başladı. O da çok uzak bir zaman değil'' dedi.

  Özkan, aile üyelerinin Uğur Acar'ı ziyaret etmek istediklerini ancak bunun için biraz daha sabretmeleri gerektiğini söyledi. Bu tür ameliyatların hastalar ve ailelerinin iyi hissetmeleri için yapıldığını ifade eden Özkan, Uğur'un ağabeyi Ali Acar'ın da çok mutlu olduğunu belirtti. Özkan, ''Her şey yolunda giderse 2 ay içinde Uğur'u evine gönderebiliriz'' dedi.

  "MUCİZE GİBİ"

  Uğur Acar'ın ağabeyi Ali Acar da kardeşi için çok mutlu olduğunu ifade etti. Aile üyelerinin Uğur Acar'ı merak ettiklerini anlatan Ali Acar, ''Mucize gibi. İlk başlarda tıp ne kadar ilerlemiş diye şaşırmıştım. Ama çok mutluyuz'' dedi.

  Ali Acar, kardeşini yeni yüzüyle bir an bile olsun bir başkası gibi hissetmediğini, artık normal bir insan gibi hayat süreceği için çok mutlu olduklarını kaydetti.

  ATİLLA KAVDIR'IN DURUMU

  Öte yandan, çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın yoğun bakımdaki tedavisinin de sürdüğü, durumunun her geçen gün daha iyiye gittiği bildirildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir