Petrol
94.9
0.06%
Euro
18.1943
0.04%
Dolar
18.5802
-0.02%
Altın
1.022
-0.02%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
373.512
-1.06%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Ülkücülerle ADD'liler arasında mehter marşı tartışması

  19 Mayıs kutlamalarında Ülkü Ocakları ile Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri tartıştılar.
  • 20.05.2013 - 03:35
  Ülkücülerle ADD'liler arasında mehter marşı tartışması

  Ülkücülerle ADD liler arasında mehter marşı tartışması #1

  Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı etkinliklerinde Ülkü Ocaklarına bağlı gençler ile ADD'li gençler arasında gerginlik yaşandı.

  MEHTER MARŞI'NA AZ SÜRE AYRILDI TARTIŞMASI

  Bandırma Kent Konseyi Başkanlığı Gençlik Meclisi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı dolayısıyla 'Gençlik Yürüyüşü' etkinliği düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında Ülkü Ocakları Bandırma Temsilciliği tarafından getirilen Balıkesir Mehter Takımının kendilerine tanınan süreyi aştığını gerekçe gösteren Atatürkçü Düşünce Derneği adına yürüyen gençler 10'uncu Yıl Marşı'nı çalıp programı sonlandırmaya kalkınca her iki grup arasında gerginlik yaşandı. Çıkan gerginlik sivil polisler ve vatandaşların müdahalesiyle sona erdi.

  "BAYRAM BİZİM"

  Gruplar arasındaki ikinci gerginlik ise 'Gençlik Yürüyüşü'nde yaşandı. Ülkü Ocaklarına bağlı gençler kortejde ilk sırada yer almak isteyince, buna karşı çıkan ADD'li gençlerle tekrar tartışma çıktı. Yaşanan gerginlik sonrasında ADD'li gençler kortejden çıkarak bağımsız olarak yürürken ülkü ocaklarına bağlı grup 'Bayram bizim' diye slogan attı. İki grup arasında çıkan gerginliğe sivil polisler ve gençlik yürüyüşüne katılan sivil toplum örgütleri müdahale etti.

  Gençlik Yürüyüşü'ne Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, MHP Bandırma İlçe Başkanı Karani Erkul, ADD Bandırma Şube Başkanı Melih Çınar, belediye meclis üyeleri ve sivil toplum örgütleri katıldı.

  ÜLKÜCÜLERLE ADD'LİLER'İN MEHTER MARŞI KAVGASI

  Ülkücülerle ADD liler arasında mehter marşı tartışması #2


  Görüş Bildir