Petrol
99.63
2.29%
Euro
18.5303
0.63%
Dolar
17.938
0.39%
Altın
1.03
0.05%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
436.078
2.07%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Uludağ'da sıkı yönetim ilan edildi

  Bursa Valiliği uyulması gereken kurallarla ilgili genelge yayınladı.
  • 11.01.2012 - 12:14
  Uludağ'da sıkı yönetim ilan edildi

  Uludağ da sıkı yönetim ilan edildi #1

  Türkiye'nin en önemli kış ve kayak turizm merkezi Uludağ kış aylarında 5 bin yatak kapasitesiyle adeta küçük bir ilçe nüfusuna yaklaşırken, Bursa Valiliği zirvede uyulması gerekli kurallarla ve bunların denetimiyle ilgili genelge yayınladı.

  PAZARA KADAR KAMYON YASAK

  Genelgeye göre pistlerde yürümek, mangal yapmak, kayak pistlerine kızakla çıkmak yasaklandı. Kayak pistlerinin işletmecileri de uyarılarak, kayakçıların pist dışına çıkarak kaybolmaları ve üzücü bir durumum yaşanmaması için levha konulması istendi. Cuma günü akşam saatleri ile pazar günü gece yarısına kadar Uludağ'a kamyon ya da yakıt taşıyan araçların çıkışı da yasaklandı.

  ZİNCİRCİLER BELİRLENEN ALANLARIN DIŞINA ÇIKAMAYACAK

  Bu arada kar kalınlığının 170 santimetreyi aştığı Uludağ'a çıkacak turistlerin araçlarına zincir takmak için yol kenarında bekleyenlerin de bundan böyle kendilerine ayrılan alanlar dışında beklemesi yaşaklandı. Yol kanarındaki çeşmelerden de yerde buzlanmaya neden olduğu için araç yıkanması yine yasaklar arasına girdi.

  Dağcılık faaliyetleri için de uyulması gereken kurallar bu genelgede yerini aldı. Özellikle kaybolmaların önlenmesine ilişkin kamp yapacak kişi ya da gruplar cep telefonu numaralarını, kan gruplarını, kimlik bilgilerini ve kamp yerlerini jandarmaya bildirmeleri gerekiyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir