Euro
15.2616
-0.17%
Dolar
13.5809
-0.06%
Altın
794.8170
0.03%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
504.000
0.54%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Uludere raporu kamuoyuyla paylaşılacak

  TBMM İnsan Hakları Uludere Alt Komisyon Başkanı: "Aralık ayının ortasında rapor kamuoyu ile paylaşılacak"
  • 17.11.2012 - 20:00
  Uludere raporu kamuoyuyla paylaşılacak

  Uludere raporu kamuoyuyla paylaşılacak #1

  TBMM İnsan Hakları Uludere Alt Komisyon Başkanı İhsan Şener, komisyon çalışmaları için, ''Hazırlanan raporun bu olayı büyük ölçüde aydınlatacağına inanıyorum'' dedi.

  Şener, Ordu'da gazetecilere yaptığı açıklamada, raporun sonuç ve değerlendirme bölümü dışındaki kısımlarının yazıldığını söyledi.

  Raporun sonuç ve değerlendirme bölümünün ise raportörler tarafından yazılmaya başlandığını belirten Şener şöyle konuştu:

  "ARALIK AYININ ORTASINDA KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK"

  ''Yazılma işlemi bittikten sonra önümüzde hafta komisyon üyesi arkadaşlarımıza bu taslak verilecek. Eğer bu sonuç ve değerlendirme kısmına toplamda hepimiz katılıyorsak zaten görüşlerimiz aynen yansımış olacak. Ama itirazı olan, yetersiz bulan, farklı görüşü olan varsa bu arkadaşlar da itirazlarını dile getirecekler. Dolayısıyla öyle tahmin ediyorum ki, aralık ayının ilk yarısında en geç raporumuzu üst komisyona sunacağız. Yani aralık ayının ortasında rapor kamuoyu ile paylaşılacak.''

  "RAPOR, OLAYI AYDINLATACAK"

  Hazırladıkları raporun bir kurumu suçlama niteliğinde olmadığını vurgulayan Şener, ''Hazırladığımız raporla umarız Türkiye'de bundan sonra bu tür yaşanacak hadiselerin yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasıyla ilgili önerilerimiz dikkate alınacaktır. Öyle olmasını da ümit ediyorum. Ayrıca hazırlanan raporun bu olayı büyük ölçüde aydınlatacağına inanıyorum'' ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir