Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.343
2.13%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Üniversitede şarkılı halaylı protesto

  Sakarya Üniversitesi öğrencileri, yemek ve ulaşım hizmetlerini protesto etti.
  • 17.04.2012 - 04:32
  Üniversitede şarkılı halaylı protesto

  Üniversitede şarkılı halaylı protesto #1

   

  Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öğrencileri, yemek ve ulaşım hizmetlerini şarkılar ve tulum eşliğinde halay çekerek protesto etti.

  SAÜ Esentepe Kampüsü'ndeki kafeteryanın önünde toplanan bir grup öğrenci, ''Yemekler düzeltilsin, seferler arttırılsın'' yazılı pankart astı. Öğrenciler, gitar, saz ve tulum eşliğinde besteledikleri şarkıları seslendirerek, halay çekti.

  "ÜNİVERSİTE TİCARETHANE, ÖĞRENCİLER MÜŞTERİ"

  Öğrenci grubu adına konuşan Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Alican Yoldaş, ''SAÜ'nün bilimsellik temeli üzerine bir araya gelme ve özgür düşünceyi sağlama doğrultusunda öğrenciye en iyi hizmeti verme ilkesinden vazgeçip, üniversiteyi bir ticarethane, öğrencileri de müşteri gibi görmesine'' tepki göstermek için bir araya geldiklerini söyledi.

   "İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ GİBİ OLSUN.."

  ''Ne kadar çok paramız varsa o kadar öğrenciyiz! Bu mantığı reddediyoruz. SAÜ, bizimdir ve bunun rektörlük tarafından anlaşılması gerekmektedir'' diyen Yoldaş, şunları kaydetti:

  ''Yemeklerin kalitesinden memnun değiliz, kalitenin arttırılmasını talep ediyoruz. Yemek fiyatlarının yaz okulundan sonra 2,25 lira olacağı söylenmektedir. Bunu şiddetle reddetmekle birlikte, yemek fiyatlarının İstanbul Üniversitesi'ndeki gibi 1 lira olmasını talep etmekteyiz. Yemekhanenin temizliğinden ve kokusundan memnun değiliz, temizliğe daha çok önem verilmesini talep ediyoruz. Yemeklerin tek çeşide indirilmesinden rahatsızız, yemek çeşitliliğinin arttırılmasını talep ediyoruz.

  Otobüs seferlerinin yarım saatte bir olmasından ve otobüs kuyruklarında uzun süre beklenmesinden şikayetçiyiz. Otobüs seferlerinin arttırılmasını talep etmekteyiz.''

  Öğrenciler, protestonun ardından yemek ve ulaşım hizmetleri konusundaki anket çalışmasının sonuçlarını rektörlüğe iletti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir