Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
414.342
0.99%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Üniversiteli Fırat'ın cinayet sanığının babası konuştu

  Ege Üniversitesi'nde çıkan olaylarda öldürülen Fırat Çakıroğlu'nun katili olarak tutuklanan Nurullah Semo'nun babası Halit Semo, "Çok üzgünüz." dedi.
  • 24.02.2015 - 13:22
  Üniversiteli Fırat'ın cinayet sanığının babası konuştu

  Üniversiteli Fırat ın cinayet sanığının babası konuştu #1

  Ege Üniversitesi kampusunda geçen cuma günü çıkan olaylarda ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesi sonrası Türkiye'nin birçok yerinde eylemler sürerken, olayla ilgili 6 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan sorgulamalar sonrası adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden 5'i adli kontrol altında serbest bırakılırken, Sosyoloji Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Nurullah Semo ise tutuklandı.

  Üniversiteli Fırat'ın cinayet sanığının babası konuştu İZLE

  MEZRADA OTURAN 14 ÇOCUKLU AİLENİN OĞLU

  Cinayetten tutuklanan Nurullah Semo'nun ailesi Van'ın Çatak İlçesi Kacit Mahallesi Sak Mezrası'nda oturuyor. 14 çocuklu Semo Ailesi çiftçilik yapıyor ve Nurullah Semo da ailenin dördüncü çocuğu. Nurullah Semo'nun babası 60 yaşındaki Halit Semo, oğlunun kavgacı biri olmadığını belirterek, olaydan büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Oğlu ile olaydan sonra görüşemediğini belirten Baba Semo, "Oğlumun böyle bir olaya karıştığını duyunca boğazımızdan bir lokma ekmek geçmedi. Herkes kardeştir. MHP'li, CHP'li, HDP'li hangi fikirde olursa olsun herkes bizin için aynıdır. Bu gencin öldürülmesi bizi çok üzmüştür. Televizyonda öldürülen genci gördüğümde üzüntüm biraz daha artıyor. Ben oğlumu kavgaya değil okumaya gönderdim. İnşallah bu olaylar en kısa sürede son bulur" dedi.

  Üniversiteli Fırat ın cinayet sanığının babası konuştu #2

  "HERKES KADAR BEN DE ÜZÜLDÜM"

  Anne Hanife Semo ise Kürtçe konuşarak, oğluyla telefonla her konuştuğunda oğlunun karşıt görüşlü öğrencilerin kendilerine baskı yaptığını söylediğini anlattı. Hanife Semo, "Ben oğluma kimseye karışmamasını söyledim. Okulunu bitir gel. Ama bu öldürülen gence herkes kadar ben de üzüldüm. Ben öldürülen gençle çocuğum arasında hiçbir fark görmüyorum. Kürtler Türkler kardeştir. Artık bu kan bitsin" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir