Petrol
111.43
0.67%
Euro
17.4663
0.98%
Dolar
16.3569
1.75%
Altın
976.51
1.06%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
486.882
2.11%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Ünlülerin koruması: İstihbaratımız çok iyi çalışıyor

  Uluslararası Güvenlik Uzmanı Savaş Menteş, "Buna benzer 12-13 canlı bomba yakalandı. Demek ki istihbaratımız çok iyi çalışıyor" dedi.
  • İHA
  • 16.03.2016 - 11:48
  Ünlülerin koruması: İstihbaratımız çok iyi çalışıyor

  Ünlülerin koruması: İstihbaratımız çok iyi çalışıyor #1

  Mike Tyson’dan Michael Jakcson’a, Michael Schumacher’den Cristiano Ronaldo’ya kadar pek çok ünlünün güvenliğini sağlayan ‘Ünlülerin koruması’ lakabıyla anılan Uluslararası Güvenlik Uzmanı Savaş Menteş, Ankara’da 37 vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı yorumladı. Bu tarz eylemleri planlayanların güvenlik güçlerinden 2-0 önde olduklarını ifade eden Menteş, "Bu işi yapanlar daha önce oraya gelip tespit yapmışlardır. Neden pazar günü 18.45? Neden başka saat değil? Öyle bir yerde patlattılar ki köprünün altı, otobüs durağı var, çiçekçiler var, park var. Orası Ankara’nın merkezi. Yaşanan olay çok acı" dedi.

  Ünlülerin koruması: İstihbaratımız çok iyi çalışıyor #2Savaş Menteş(Sağda)

  "İSTİHBARATIMIZ ÇOK İYİ ÇALIŞIYOR"

  "Dünyanın hiçbir yerinde yüzde 100 güvenlik yoktur" diyen Menteş, "Polisimiz ve askerimiz çok iyi çalışıyor. İstihbarat birimlerimizin de daha iyi organize olması gerekiyor. Çünkü karşı taraf çok organize çalışıyor" diye konuştu. Bombalı saldırıdan sonra ortaya atılan “güvenlik zafiyeti” iddialarını yorumlayan Menteş, "Artık particiliği bir kenara bırakıp kenetlenmemiz gerekiyor. Buna benzer 12-13 canlı bomba yakalandı. Demek ki istihbaratımız çok iyi çalışıyor. Güvenlik zafiyeti konusunda herkes ahkam kesiyor. Dışarıdan konuşmak çok kolay. Bu işin arkasında büyük devletler var. Amerika’nın göbeğinde bile aynı olaylar yaşanıyor. Burada kalkıp birilerini suçlamak yerine nasıl birlik olabiliriz diye bir araya gelmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

  Ünlülerin koruması: İstihbaratımız çok iyi çalışıyor #3

  "İSPİYONCU OLMAMIZ LAZIM"

  Teröristlerin artık dağdan şehre indiğini anlatan Menteş, vatandaşları da daha uyanık olmaları konusunda uyardı: "Bizde ispiyonculuk kötüdür ama artık bizim ispiyoncu olmamız lazım. Terör olaylarıyla ilgili en ufak bilgimizi yetkililere bildirmemiz lazım. ‘Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ devri artık bitti. Orada biz olmasak akrabamız, tanıdığımız olabilirdi. Ölenlerin hepsi zaten bu vatanın evladı. AVM’lere, kalabalık yerlere gitmemekle bu iş olmaz. Zaten onların istediği bu. Hayatımızı aynı şekilde sürdürmemiz lazım. Tabi ki kalabalık yerlere giderken daha dikkatli olmamız lazım, onlara meyil vermemek lazım."

  Ünlülerin koruması: İstihbaratımız çok iyi çalışıyor #4

  "CANLI BOMBAYI ÇÖZMEK ZOR"

  Yurttaşların bir canlı bombayı tespit etmesinin çok zor olduğunu kaydeden Menteş, "Bunu ancak uzmanlar çok iyi bilir. Canlı bomba, canından vazgeçmiş bir insandır, soğukkanlıdır. İğne mi yapıyorlar, hipnoz mu yapıyorlar bu insanları çözmek çok zor. O canlı bombayı AVM’ye girmeden tespit etmek çok önemli" dedi.

  Ünlülerin koruması: İstihbaratımız çok iyi çalışıyor #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir